پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۳

وام مسکندبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران گفت: بازار مسکن تا پایان سال آرام است و تعدیل قیمتی در سه ماهه سال ۹۳ نیز نخواهیم داشت.

علیرضا قهاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا پایان سال جو رکود در بازار مسکن حاکم خواهد بود و آرامش در این بازار پیش‌بینی می‌شود.

به گفته‌ وی به دلیل این‌که بازار مسکن به صورت سنتی است براساس سنت رونق معاملات مسکن از اواخر بهار و تابستان آینده آغاز می‌شود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران افزود: افزایش قیمت یا تعدیلی در قیمت مسکن در سال آینده پیش‌بینی نمی‌شود اما به دلیل سنتی‌ بودن بازار افزایش حجم معاملات در سه ماهه‌ تابستان پیش‌بینی می‌شود.

قهاری تاکید کرد: سیاست‌های پولی بر جامعه و اقتصاد تاثیر‌گذار است اما جو روانی افزایش وام‌های مسکن بر قیمت‌ها تاثیر چندانی ندارد.

این کارشناس بابیان این‌که تغییرات ایجاد شده در بازار مسکن همچون افزایش وام تاثیری در قیمت‌ها ندارد، اظهار کرد: هدف دولت ایجاد امنیت و صاحب‌خانه‌ شدن مردم است نه افزایش قیمت واحد‌های مسکونی.

به گزارش ایسنا، از ابتدای امسال روند رکود در بازار مسکن حکمفرما شده که به گفته کارشناسان و صاحب‌نظران این روند تا پایان سال ادامه‌دار است. این درحالی است که افزایش قیمت مسکن از بهمن‌ماه سال گذشته آغاز شد اما امسال روند قیمت مسکن در کنار رکود با کاهش ۲۰ درصدی همراه بود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی