آیا قیمت خودرو بعد از توافق کاهش می یابد؟

خودرو های لوکسمشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: انتظار کاهشی قیمت خودرو از مهمترین تاثیرات بیانیه مشترک پایانی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ لوزان بر صنعت خودرو خواهد بود ضمن آنکه عرصه رقابت در این صنعت بیش از گذشته سنگین می شود.

بیوک علی مرادلو با تاکید بر تاثیرات مثبت این بیانیه بر صنعت خودروی کشور، اظهار داشت: اگرچه این بیانیه پس از رفع تحریم ها بیشترین تاثیر را بر بخش های اقتصادی کشور به همراه خواهد داشت اما این موضوع در حال حاضر چراغ سبز را به خودروسازان خارجی نشان می دهد تا به سمت بازار خودروی کشور حرکت کنند.

وی سپس شرایط بوجود آمده را یک فرصت مناسب برای صنعت خودروی کشور دانست و گفت: باید از این فرصت برای جذب سرمایه گذاری خارجی و هدف گیری برای ایجاد زمینه های صادراتی صنعت خودرو، بیشترین استفاده را برد بنابراین در سال جاری باید این دو موضوع را مورد توجه قرار داد و فعالیت ها را روی آنها متمرکز کرد.

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان آنکه کاهش قیمت ارز از تبعات اصلی این بیانیه به شمار می آید، تصریح کرد: این کاهش قیمت ارز به طور قطع تاثیرات خوبی بر بازار خودروی کشور خواهد گذاشت ضمن آنکه انتظار کاهش قیمت خودرو نیز وجود خواهد داشت.

مرادلو افزایش حضور خودروسازان خارجی را از دیگر تاثیرات بیانیه هسته ای لوزان در صنعت خودروی کشور برشمرد و گفت: به طور قطع حضور خودروسازان خارجی از این پس رشد خواهد یافت و نمونه های اولیه آن را در سال گذشته مشاهده کردیم و امسال نیز شکل آن قوی تر خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری در صنعت خودرو، اظهار داشت: افزایش تولید و تنوع محصول در کنار افزایش کیفیت با محوریت صادرات از برنامه های اصلی در صنعت خودروی کشور به شمار می آید که با توجه به این بیانیه به تحقق آن بیش از گذشته باید امیدوار بود.

بیانیه مشترک پایانی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ پنجشنبه سیزدهم فروردین ماه پس از ۱۲ سال در لوزان توسط محمدجواد ظریف وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرائت شد.

مطالب پیشنهادی :

  • حج اصغر wrote on ۱۷ دی, ۱۳۹۴, ۰:۳۲

    هااااا پیل بده . پیییییللللل . پیل زوووورررر وده ها مو قورزوغ خانوم . زنجانی خو توم پیل وده ههااااا پیل زور وده الاق

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی