دستمزد علی دایی بیشتر از مربی آرژانتین!!

شاید برای اولین بار باشد که در میهن نرخ یک خبر اقتصادی – ورزشی قرار می دهیم اما این خبر آنقدر جالب بود که دل ما راضی نشد که آن را در سایت قرار ندهیم.  داییرو شدن قراردادها انگار فقط برای این بود که به ما بفهمانند گران‌ترین مرد فوتبال ایران علی دایی است و تورم را تنها او در قرارداد تازه‌اش لحاظ کرده؛ با یک افزایش ۵۰۰ میلیونی ناقابل.

رو شدن قراردادها انگار فقط برای این بود که به ما بفهمانند گران‌ترین مرد فوتبال ایران علی دایی است و تورم را تنها او در قرارداد تازه‌اش لحاظ کرده؛ با یک افزایش ۵۰۰ میلیونی ناقابل.

علی دایی بابت فصل پیش یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان از پرسپولیس گفته بود و قرارداد این فصلش ۲ میلیارد و صد میلیون تومان قیمت دارد. ۲ میلیارد و صد میلیون برای یک فصل. یعنی اگر یک فصل را ده ماه هم حساب کنیم- که نیست- می‌شود ماهیانه دویست و ده میلیون، هفته‌ای چهل و نه میلیون، روزی هفت میلیون. حالا به دلار حساب کنید که او برای یک فصل- به دلار آزاد سه هزار تومانی- هفتصد هزار دلار می‌گیرد.یعنی بیشتر از ۹ تا از سرمربی‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل!

منظورمان لوئیس فرناندو سوآرس (هندوراس) ۶۰۰ هزار دلاری است، رینالدو روئدا (اکوادور) ۵۴۰ هزار دلاری، خورخه لوئیس پینتو (کاستاریکا) ۴۲۰ هزار دلاری، فولکر فینکه (کامرون) ۳۷۶ هزار دلاری، استفان کشی (نیجریه) ۳۷۴ هزار دلاری، سافت سوسیچ (بوسنی) ۳۳۶ هزار دلاری، نیکو کوواچ (کرواسی) ۲۵۹ هزار دلاری، جیمز آپیاه (غنا) ۲۴۰ هزار دلاری و میگئل هریرا (مکزیک) ۲۰۰ هزار دلاری!

بگذریم که اگر به فرض پرسپولیس می‌خواست مربی خارجی بیاورد، حتماً به جای دلار سه هزار و صد تومانی آزاد، با دلار دولتی وارد کارزار می‌شد و با دقیقاً همین دو میلیارد و صد میلیون، امکان داشت بتواند تا ۸۴۰ هزار دلار صرف آوردن مربی کند. یعنی حتی این بار بیشتر از دریافتی مارک ویلموتس (بلژیک) ۸۲۴ هزار دلاری، فرناندو سانتوس (یونان) ۸۲۴ هزار دلاری، آلخاندرو سابه یا (آرژانتین) ۷۸۰ هزار دلاری و یا هونگ میونگ بو (کره‌جنوبی) ۷۵۸ هزار دلاری. چه اهمیتی دارد که علی دایی با کدام فرمول خودش را سنجیده که به این قیمت رسیده؟ مهم مدیران پرسپولیس هستند که بزرگترین عنصر دفاعی تیمشان را به خاطر بی پولی از دست می‌دهند و ناگهان ۲ میلیارد و صد میلیون تومان برای مربی هزینه می‌کنند که تا حالا نشده تیمی را خودش ببندد و آن را در لیگ قهرمان کند.

اینکه دایی تنها به صرف «علی دایی» بودن این قیمت نجومی را روی خودش بگذارد، یعنی مدیران ما قادر به مدیریت او نیستند. راستی پرسپولیس به این فکر کرده که اگر آخر فصل عذر دایی را بخواهد چند تیم مدعی با این قیمت به سراغش می‌آیند؟ همین مربی دو میلیارد و صد میلیون تومانی آیا یک مشتری از لیگ‌های درجه دو و سه آسیایی دارد؟

مطالب پیشنهادی :

 • ارشان wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۳, ۱۴:۰۴

  پول عرق نریخته و پول زحمت نکشیده را خیلی ها پارو کردند. برخی برای معاش خانواده سالی ۵ یا ۶ میلیون کاسب نیستند ولی برخی میلیارد ها پول جمع می کنند. شاید قسمت این باشه راضی هستیم به رضای تو

 • عادل wrote on ۲۲ تیر, ۱۳۹۴, ۱۸:۳۶

  خدابا ۴ سال درس خوندم شاگرد اول دانشگگاه شدم از شهرم کوچ کرده ام تا کار پیدا کنم اون وقت از صب ۷ تا ۵ شب کار میکنم ماهی ۷۰۰ تومان و من قشر جوان این مملکتم با تمام ارزو هاییم من کی میتوانم خانه بخرم من کی می توانم ماشین بخرم من کی میتوانم از بازار برای خودم و خانومم لباس بخرم
  خدایا مرگمان را زود تر برسان تا شاید اون دنیا جهنم از این بهتر باشه

 • آرمین wrote on ۲۳ شهریور, ۱۳۹۴, ۲۱:۵۴

  این پول ها، حق الناس است. بنده بعنوان یک شخص معمولی از این تیم ها ( استقلال، پرسپولیس و … ) و اشخاص ( بویژه علی دایی) در آن دنیا نخواهم گذشت و مطمنم که همیشه آه افراد ظلم دیده تاثیر خود را بر ظالمان خواهد گذاشت.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی