خریداران خانه بشتابند

خريداران خانه بشتابند

مسکنمعاون وزیر راه و شهرسازی هم با تاکید بر همین امر متوسط قیمت خانه در تهران را متری ۳٫۸ تا چهار میلیون تومان اعلام کرده و گفته: قیمت مسکن به کف بازار رسیده و متقاضیان مصرفی می‌توانند برای خرید اقدام کنند.
شفاف: شاید اگر تا یک سال پیش خرید خانه برای بسیاری از متقاضیان، حتی آنهایی که سرمایه‌ای پس‌انداز کرده بودند امری دشوار و دور از ذهن به نظر می‌امد اما این روزها در بازار مسکن وضعیت به گونه دیگری رقم خورده است. آنطور که بسیاری از فعالان بازار مسکن می‌گویند قیمت مسکن در طول یکی دو ماه اخیر ۵ درصد دیگر کاهش پیدا کرده‌است که همین موضوع نشان از تداوم رکود و کاهش خرید و فروش در بازار مسکن دارد. نباید فراموش کرد که رکود فعلی موجود در بازار مسکن به دلیل رشد بی‌سابقه قیمت‌ها در طی دو، سه سال گذشته رخ داده‌است و حالا که وضعیت اقتصادی کمی آرام شده بازار مسکن هم در حال آرام شدن است.

در چنین فضایی بسیاری از فعالان بازار مسکن به متقاضیان توصیه می‌کنند که آستین‌های خود را برای خرید خانه بالا بزنند. چرا که گفته می‌شود این روزها بهترین زمان برای خرید خانه است. چرا که از یک سو قیمت‌ها در حال واقعی شدنند و از سوی دیگر رکود در بازار مسکن دل فروشندگان را نرم‌تر از سابق کرده و احتمالا می‌توان از آنها تخفیفی هم گرفت. در عین حال گفته می‌شود که در سال آینده نباید در انتظار کاهش قیمت بیشتر خانه بود و نباید این ریسک را به جان خرید چرا که ممکن است در سال آینده بار دیگر قیمت‌ها کمی سیر صعودی به خود بگیرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی هم با تاکید بر همین امر متوسط قیمت خانه در تهران را متری ۳٫۸ تا چهار میلیون تومان اعلام کرده و گفته: قیمت مسکن به کف بازار رسیده و متقاضیان مصرفی می‌توانند برای خرید اقدام کنند. ابوالفضل صومعلو در گفت‌وگو با ایسنا اینطور اظهار نظر کرده:«بازار مسکن از ابتدای پاییز امسال روند ثبات به خود گرفته و اکنون متقاضیان به سمت بازار مسکن می‌آیند.» به گفته وی متوسط قیمت یک مترمربع خانه در مناطق ۲۲ گانه تهران به سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در برخی مناطق به چهار میلیون تومان می‌رسد.

صومعلو با اشاره به ماه‌های پایانی سال و پشت سر گذاشتن ۱۰ ماه از سال که مسکن را با رکود همراه کرد، افزود: با توجه به جداول موجود از قیمت‌ خانه در تهران،‌ بیشترین کاهش قیمت‌ها در نیمه اول سال و تا مهرماه صورت گرفت. این معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کاهش قیمت مسکن در زمان رکود مسکن در سال جاری ایجاد شد، افزود: نیمه دوم سال جاری با ثبات نسبی قیمت مسکن همراه بود. گفتنی‌است از خرداد ماه امسال رکود بر بازار مسکن حاکم شد و این رکود تاکنون هم ادامه دارد که دست‌اندرکاران معتقدند اکنون بهترین زمان خرید خانه است و این زمان نیز در روزهای پایانی سال بهتر هم خواهد بود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی