افت هزار و ۱۴۷ واحدی شاخص کل بورس

بورسبه گزارش ایرنا، صنایع پتروشیمی خلیج فارس(بیش از ۱۳۱ واحد)، فولاد مبارکه اصفهان(بیش از ۱۲۸ واحد)، مخابرات ایران(بیش از ۱۱۵ واحد)، پالایش نفت بندرعباس(بیش از ۸۹ واحد)، بانک پاسارگاد(بیش از ۷۰ واحد)، ملی صنایع مس ایران(بیش از ۵۹ واحد) و بانک پارسیان(بیش از ۵۳ واحد) بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

شاخص بازار اول ۹۰۳ واحد کاهش یافت و در رقم ۶۰ هزار و ۶۳۳ واحد ثابت ماند و از شاخص بازار دوم یک هزار و ۹۳۵ واحد کاسته شد و به رقم ۱۵۳ هزار و۶۹۰ واحد رسید.

در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار، تعداد ۳۰۳ میلیون برگ سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال در ۳۳ هزار و ۲۵۶ دفعه مورد معامله قرار گرفت.

همچنین در جریان معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با توجه به بررسی اثر افزایش نرخ خوراک طبق قانون بودجه سال ۱۳۹۳ و شفاف سازی و اطلاع رسانی به بازار ونماد معاملاتی سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با توجه به بررسی اثر افزایش نرخ خوراک طبق قانون بودجه سال ۱۳۹۳ و شفاف سازی و اطلاع رسانی به بازار و حق تقدم شرکت مذکور با توجه توقف نماد اصلی، متوقف شدند.

امروز همچنین نماد معاملاتی اوراق اختیار فروشی تبعی سهام شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با توجه نماد اصلی، متوقف شد.

در ضمن نماد معاملاتی قراردادهای آتی جفارس با سررسید اسفند ۹۲، اردیبهشت ۹۳، تیر ۹۳، شهریور ۹۳ ، آبان ۹۳ و دی ۹۳ با توجه به توقف نماد اصلی در بازار نقد متوقف شد.

نماد معاملاتی اوراق اختیار فروشی تبعی سهام شرکتهای سرمایه گذاری غدیر و پتروشیمی کرمانشاه با توجه نماد اصلی، متوقف شدند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی