تحلیل بازار طلای شب عید از زبان رئیس اتحادیه

تحلیل بازار طلای شب عید از زبان رئیس اتحادیه

محمد کشتیمحمد کشتی آرای می گوید سکه و طلا جنبه سرمایه‌گذاری خود را از دست داده است.

به گزارش نامه نیوز، پس از پشت سر گذاشتن سال ۲۰۱۳ با ۲۸ درصد کاهش، قیمت طلا از زمان آغاز سال جاری میلادی تاکنون حدود ۹ درصد افزایش یافته و هم اکنون قیمت جهانی طلا به حدود ۱۳۲۰ دلار در هر اونس رسیده است.

افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی در روزهای اخیر بازار طلا در داخل کشور را تیز تحت تاثیر خود قرار داده و هر سکه تمام بهار آزادی که تا مرز ۸۵۰ هزار تومان در هفته های اخیر کاهش یافته بود به ۹۲۶ هزار تومان رسیده است.

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت و گو با خبرنگار نامه نیوز در مورد وضعیت بازار سکه و طلا در روزهای اخیر با توجه به افزایش قیمت جهانی طلا گفت: همزمان با افزایش و یا کاهش قیمت جهانی طلا، قیمت طلا در داخل کشور نیز تغییر می‌کند و قیمت طلا در داخل کشور تابع قیمت جهانی آن است.

وی در مورد قیمت هر اونس طلا در بازار گفت: در اول سال گذشته هر اونس طلا ۱۶۰۰ دلار بود و پس از آن تا ۱۲۰۰ دلار کاهش پیدا کرد و در روزهای اخیر قیمت طلا در هر اونس به ۱۳۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

کشتی آرای با اشاره به اینکه تغییرات قیمت طلا در داخل کشور همزمان با تغییر قیمت جهانی اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: در هفته گذشته قیمت هر اونس طلا ۵۳ دلار افزایش پیدا کرد که این افزایش قیمت سبب شد قیمت سکه در کشور، حدود ۴۰ هزار تومان بالا برود.

رئیس اتحادیه طلا درباره وضعیت فعلی بازار سکه و طلا در کشور گفت: سکه و طلا دیگر جنبه سرمایه‌گذاری خود را از دست داده است و در حال حاضر اگر سکه‌ای مبادله می‌شود به دلیل رفع نیاز معمول جامعه است و دیگر مانند گذشته کسی برای سود کردن۵۰ یا ۱۰۰ سکه نمی‌خرد.

وی تصریح کرد: امروز اگر کسی برای خرید سکه مراجعه می‌کند، تنها به دلیل نیازش این کار را می‌کند و مانند گذشته سوداگری در بازار سکه وجود ندارد.

کشتی آرای در مورد تکرار تجربه سال‌های گذشته در بازار طلا و سکه گفت: بعید است که مانند گذشته کسی برای سود به سمت خرید سکه بیاید و روند نه ماه گذشته بازار سکه خلاف این را نشان می‌دهد.

رئیس اتحادیه طلا وجواهر کشور در مورد پیش‌بینی بازار شب عید تصریح کرد: قیمت سکه تابع قیمت جهانی طلا است و کاهش و افزایش قیمت در صورت تغییر قیمت جهانی اتفاق می‌افتد. ما دیگر در شب عید، افزایش تقاضا نخواهیم داشت و اگر تقاضایی وجود داشته باشد معادل آن عرضه وجود دارد و به دلیل وجود تعادل میان عرضه و تقاضا قیمت سکه افزایش پیدا نخواهد کرد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی