زمزمه های اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها آهن را گران کرد

یارانه-فازدوممحمد آزاد، رییس اتحادیه آهن و فولاد با بیان افزایش ۱۲۰ تومانی قیمت آهن در بازار گفت: نگرانی واحدهای تولیدی از افزایش قیمت سوخت در سال ۹۳ و اجرای فاز دوم هدفمندسازی باعث شده تا این روزها محصولات ذخیره شده در انبارها به فروش برسد.
وی با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قیمت آهن تا ۳۰ بهمن‌ماه هیچ تغییری را تجربه نکرد، اظهار داشت: از اول اسفندماه تا امروز بازار آهن و فولاد به سمت افزایش قیمت‌ها پیش می‌رود اما باید این نکته را متذکر شوم که هنوز رکود در بازار حاکم است.
وی یکی از دلایل افزایش قیمت این روزهای آهن و فولاد را نگرانی مردم از آینده دانست و افزود: با زمزمه‌های اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و گرانی برخی مواداولیه خریداران این نگرانی را دارند که در سال آینده افزایش قیمت‌هایی در حوزه آهن و فولاد به وجود ‌آید که به همین منظور اقدام به خرید می‌کنند.
هم‌اکنون انبارهای آهن‌فروشان تخلیه شده و خرید انجام نمی‌شود و این درحالی است که کارخانجات تولیدی متمایل به فروش محصولات خودهستند چرا که بیش از ظرفیت انبارهای خود ذخیره‌سازی‌ها را انجام داده و در پایان سال نیازمند نقدینگی برای فعالیت‌های اقتصادی خود هستند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی