تحلیل قیمت جهانی طلا/۲۵ فروردین

تحلیل قیمت جهانی طلا/25 فروردین

طلا
با بالا گرفتن تنش‌ها در اوکراین که تقاضا برای سرمایه گذاری مطمئن را افزایش داده است، طلا در بازار جهانی به بالاترین سطح در سه هفته گذشته صعود کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعات اولیه معاملات بازار سنگاپور ۰٫۸ درصد صعود کرد و به ۱۳۲۸ دلار رسید. همچنین هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن در ساعات اولیه معاملات بازار نیویورک با ۰٫۶ درصد افزایش به ۱۳۲۷ دلار رسید.

این فلز گرانبها هفته گذشته برای دومین هفته متوالی صعود کرد. افزایش ناآرامی در اوکراین و آمارهایی که ضعیف بودن احیای اقتصاد جهانی را نشان می‌دهند کمک کرد طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۱۱ درصد رشد قیمت داشته باشد و کاهش ۲۸ درصدی سال گذشته را تا اندازه ای جبران کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در بازار فلزات ارزشمند دیگر پالادیم برای تحویل فوری با ۱٫۳ افزایش به ۸۱۵ دلار در هر اونس رسید که بالاترین قیمت از اوت سال ۲۰۱۱ به حساب می‌آید. قیمت‌های این فلز از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون با تهدید مختل شدن صادرات روسیه و همچنین اعتصاب معدنچیان آفریقای جنوبی که بزرگترین کشورهای تولیدکننده هستند، ۱۴ درصد صعود کرده است.

پلاتین نیز با ۰٫۷ درصد افزایش به ۱۴۶۷ دلار در هر اونس رسید که بالاترین قیمت از ۱۸ مارس است و نقره با ۰٫۵ درصد افزایش، ۲۰٫۰۹۸۱ دلار در هر اونس معامله شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی