بالاخره چراغ بورس سبز شد!

بالاخره چراغ بورس سبز شد!

بورسدر جریان معاملات امروز سهام در بورس اوراق بهادار تهران، ضمن برتری تقاضا در اکثر نمادهای بورسی، شاخص با روند افزایشی به مرز ۷۴ هزار واحد نزدیک شد.
به گزارش جوان ایرانی به نقل از صبحانه، بازار سهام از دقایق ابتدایی معاملات امروز با روند افزایشی و حداکثری تقاضا در اکثر نمادهای بورسی و فرابورسی کار خود را آغاز کرد و اکنون با افزایش بیش از ۳۲۷ واحدی به مرز کانال ۷۴ هزار واحد بازگشته است.

روز گذشته وزیر اقتصاد در جلسه‌ای با مدیران عامل شرکت‌های بانکی، بیمه‌ای و مسئولان ارشد بازار سرمایه طرحی را برای حمایت از بازار سرمایه مبنی بر تزریق نقدینگی سنگین به میزان ۵ هزار میلیارد تومان طی روزهای آینده برگزار کرد که بر همین اساس امروز وضعیت شاخص‌های بازار از جمله منتخب، صنعت، ۵۰ شرکت فعال و شاخص کل به وضعیت سبز بازگشتند.

در معاملات امروز، شرکت‌های بانکی، تجهیزاتی و دیگر نمادها با برتری تقاضا به کار خود ادامه داده و تأثیر مثبت بر شاخص گذاشتند.

روز گذشته برخی کارشناسان بازار سرمایه در گفت‌وگو با فارس از تأثیر مثبت تزریق نقدینگی جدید در بازار سهام خبر داده و گفته بودند دولت ضمن این کار باید اقداماتی از جمله شفافیت اطلاعاتی در بنگاه‌های اقتصادی ایجاد کرده و برای ابهام‌زدایی از روند سرمایه‌گذاری‌ها و برای تعادل در ذهن بازار پول و سرمایه نرخ سپرده سود بانکی را کاهش دهد.

در این باره مدیرعامل فرابورس نیز تأکید کرده بود که حمایت دولت تنها به تزریق نقدینگی به بازار سهام ختم نشده و باید در خصوص صنایع بزرگی همچون پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نرخ سود سپرده‌های بانکی شفاف عمل کند و پیش از اتخاذ تصمیمات، اثرات آن را در بازار سهام بسنجد تا این بازار تحت تأثیر منفی قرار نگیرد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی