یارانه اردیبهشت هم اکنون قابل برداشت است!

یارانه اردیبهشت هم اکنون قابل برداشت است!

یارانه نخستین یارانه نقدی گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و سی و نهمین مرحله از پرداخت یارانه‌ها طی سه سال و نیم گذشته بامداد امروز سه‌شنبه واریز و قابل برداشت شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دولت در سال جاری دومین یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را طبق روال هر ماه، بیست و دوم اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد. البته با این توضیح که در این مرحله بخشی از سرپرستان خانوار به صورت داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف داده بودند.

دولت از ۲۰ فروردین امسال به مدت ۱۰ روز از کلیه متقاضیان دریافت یارانه نقدی خواست که برای دریافت یارانه ثبت نام کنند و در پایان ثبت نام نیز اعلام شد که حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار سرپرست خانوار از دریافت یارانه انصراف داده‌اند. دولت هشدار داده بود که متقاضیان اطلاعات صحیح بدهند زیرا در غیر این صورت آنها را جریمه خواهد کرد.

حتی طیب نیا، وزیر اقتصاد اعلام کرده بود دولت۱۰ میلیون نفر از ثروتمندان را شناسایی کرده و به این افراد حتی در صورت ثبت نام نیز یارانه‌ای تعلق نخواهد گرفت.

اما با نزدیک شدن به زمان پرداخت یارانه اردیبهشت ماه دولت اعلام کرد که فعلا به تمام کسانی که ثبت نام کرده‌اند یارانه می‌دهد و هرگونه حذف و یا جرح و تعدیل به ماههای آینده موکول خواهد شد.

به این ترتیب تمام سرپرستان خانواری که جزو ۷۳ میلیون ثبت نام کننده بودند، طبق روال هر ماه به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کردند که مجموع آن به ۳۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

این یارانه اردیبهشت در حالی به حساب تمام متقاضیان واریز شد که طبق قانون مصوب مجلس دولت تنها موظف است به متقاضیان نیازمند یارانه بدهد و به این ترتیب در صورتی که راه حل‌های دولت برای شناسایی دهک‌های ثروتمند جواب دهد احتمالا در ماه‌های آینده تعداد یارانه بگیران از این عدد کمتر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی