روحانی:کاهش نرخ تورم در پیش است…!

 

تورمرئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران برای حراست از عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد گفت: مردم این روزها طومارهای فراوان نوشتند و آماده اند تا از حرم ائمه دفاع کنند و تروریست ها را سر جای خودشان بنشانند.

 

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پنجمین سفر استانی خود که صبح امروز به استان لرستان سفر کرده است در ورزشگاه تختی خرم آباد در جمع مردم این شهر گفت: این ایام مقارن است با سالگرد ایام انتخابات پرشور خرداد سال ۹۲ که به تعبیر رهبری ملت بزرگ ایران حماسه سیاسی عظیم و جاودانی را به یادگار گذاشت .

 

وی افزود: مردم عزیز لرستان، مردان و زنانی هستند که در مسیر ایستادگی و دفاع از کشور و برای آبادانی این سرزمین و برای حمایت از فرهنگ دینی، اسلام عزیز و اهل بیت عصمت و طهارت هر آنچه که داشتند در کف اخلاص گذاشتند.

 

رئیس جمهور لرستان را سرزمین بزرگان، علما، اندیشمندان و صاحبنظران نامید وگفت: آیت الله بروجردی بزرگترین فقیه دوران معاصر و مرجع علی الاطلاق دنیای تشیع و شخصیتی است کم نظیر و بی نظیر از لحاظ علم، دانش، هوش و استعداد و بنیانگذار وحدت دنیای اسلام بود.

 

وی ادامه داد: شخصیت سیاسی همچون کمالوند و شخصیت فرهیخته و عالمی همچون آیت الله سلطانی و صدها اندیشمند، شاعر، هنرمند و عالم از این سرزمینی که سرزمین کوه های سر به فلک کشیده زاگرس و سرزمین ایستادگی هاست رشد کرده اند و به ایران و اسلام خدمت کرده اند.

 

روحانی، لرستان را سرزمین لشکر ابوالفضل و سرزمین لشکر ۸۴ و سرزمین دلاوران عشایر نامید و گفت: این مردم فداکارانی هستند که در دفاع مقدس از خود حماسه های عظیم و بزرگ را آفریدند.

 

دولت مصمم به مهار تورم است

 

رئیس جمهور با بیان اینکه در مسیر استقبال تا فرودگاه تا ورزشگاه شعارهای زیادی شنیده ام که اکثر آنان در مورد بیکاری بود، گفت: جوانان عزیز ما در رنج بیکاری هستند و در شرایط فعلی نیز دولت مصمم است در زمینه کنترل و مهار تورم راه خود را ادامه دهد و به وعده ای که از روز اول به مردم در زمینه مهار تورم داده است عمل کند و قدم به قدم در مسیری حرکت کند که شرایط را برای زندگی مردم بهبود بخشد.

 

وی با بیان اینکه تورم در آغاز دولت یازدهم ۴۳ درصد بود، گفت: امروز تورم نقطه به نقطه به ۱۶ درصد رسیده است بنابراین دولت قدم بسیار مهمی در این زمینه برداشته است اما هنوز برای رسیدن به نقطه مطلوب راه فراوانی در پیش داریم که دولت در کنار مجلس و سایر قوا و رهنمودهای رهبری این راه را تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه خواهد داد.

 

دولت در تلاش است قدم به قدم سلامت و بهداشت مردم را بهبود بخشد

 

رئیس جمهور همچنین با اشاره به قدم های برداشته دولت در زمینه سلامت برای کاهش رنج و درد مردم، تصریح کرد: قدم به قدم شرایط بیمارستان های دولتی، معالجه مردم، وضع بیمه و بیماری های صعب العلاج بهبود خواهد یافت و امسال روز به روز خواهید دید که در مراجعه به بیمارستان ها و داروخانه ها برای تهیه دارو شرایط برای مردم سهل تر خواهد شد.

 

روحانی با بیان اینکه این دولت همه مردم را تحت پوشش بیمه قرار داده است، گفت: ما ارزش دفترچه های بیمه را بالا بردیم و در سالهای آینده این راه را به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد.

 

وی ادامه داد: دولت همچنین در زمینه تولید نیز قدم هایی برداشته و در همین لرستان در طول ۱۰ ماه گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای رونق خرج کرده است و باز هم در بخش های مختلف به سمت رونق اقتصادی حرکت می کنیم.

 

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه مسئله محیط زیست نیز در دستور کار این دولت قرار دارد، اظهار داشت: یکی از مشکلات زیست محیطی، مشکلات جنگل های بلوط در ارتفاعات زاگرس است.

 

روحانی گفت: جنگل های بلوط سرمایه بزرگ زاگرس و کل ملت ایران است و ان شاء الله این دولت قدم های فراوانی را در بهبود محیط زیست برخواهد داشت.

 

اراده دولت برای رفع تحریم ها و احقاق حقوق مردم

 

وی همچنین با اشاره به اقدامات دولت در زمینه سیاست خارجی گفت: این دولت در مسیر تعامل صحیح، درست و سازنده با دیگر کشورها به ویژه همسایگان در چارچوب منافع ملی و حقوق ملت ایران قدم برداشته و قدم برخواهد داشت.

 

روحانی تاکید کرد: من به ملت ایران قول می دهم همان طور که تا امروز برای رفع تحریم ها و احقاق حقوق مردم قدم های اولیه را برداشتیم، قدم های بعدی را هم برخواهیم داشت.

 

رئیس جمهور بیان داشت: سربازان دیپلماسی شما امروز در خط مقدم در مذاکرات وین مشغول تلاش هستند و اگر دنیا قدر ملت بزرگوار و با عظمت ایران را بداند ما به راحتی می توانیم در زمینه حقوق هسته ای و رفع تحریم ها قدم های اصلی را برداریم.

 

ملت ایران برای حراست از عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد

 

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه گفت: حرم امامان شیعه، کربلای عزیز، نجف عزیز، سامرای عزیز؛ به همه ابرقدرت ها و مزدورانشان و تروریست ها اعلام می کنیم ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

 

روحانی ادامه داد: مردم این روزها طومارهای فراوان نوشتند و آماده اند تا از حرم ائمه دفاع کنند و تروریست ها را سر جای خودشان بنشانند.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: من به مردم می گویم که به حمدالله نیروی ایثارگر، فداکار از شیعه و سنی و کرد در سراسر عراق فراوان و آماده فداکاری هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: این گروهک های تروریستی و آن هایی که پشتیبان آنان هستند در برابر اراده بزرگ ملت عراق چیزی نیستند و ان شاء الله مردم عراق آنها را در جای خودشان خواهند نشاند

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی