پیشبینی مسکن در سه ماه آینده/۱۸مرداد

مسکنکارشناسان بازار مسکن می گویند زمان رکود در بازار مسکن به پایان رسیده و نهایتا تا ۳ ماه آینده رونق به بازار باز خواهد گشت.

به گزارش نامه نیوز، بازار مسکن طی یکسال گذشته شرایط خاصی را در مقایسه با سال های اخیر تجربه کرده و در شرایطی که در سال های اخیر بازار مسکن از جمله بازارهای پر رونق اقتصادی به شمار می رفت در یکسال گذشته رکود در بازار مسکن حکمفرما شده است.

اما در حالی که بسیاری از کارشناسان در پیش بینی های خود اعلام کرده بودند با مشخص شدن و تثبیت سیاست های اقتصادی دولت، رونق به بازار مسکن باز خواهد گشت همچنان بازار مسکن در رکود به سر می برد.

کارشناسان بازار مسکن دلیل اصلی این رکود حاکم در بازار را امیدواری متقاضیان به افت قیمت ها و نتیجه دادن سیاست های دولت در حوزه مسکن از جمله اجرای طرح هایی همچون مسکن اجتماعی و همچنین امیدواری صاحبان خانه به افزایش قیمت ها عنوان کرده اند.

بازار مسکن این روزها در شرایطی در رکود به سر می برد که ۵۰ روز از فصل نقل و انتقال مسکن به پایان رسیده است و میزان معاملات مسکن در تهران با کاهش ۲۰ درصدی همراه شده است.

مصطفی قلی‌خسروی  عضو هیات مدیره کمیسیون املاک و مستغلات ایران در این زمینه می گوید به نظر می‌رسد روند نیمه رکودی بازار مسکن همچنان ادامه داشته باشد و بازار مسکن تا سال ۹۵ همین نوسان قیمتی را داشته باشد. خروج رکود تورمی تا پایان امسال از بازار مسکن بعید است، بنابراین به نظر می رسد این روند بدون افزایش قیمت حتی در مواقعی با ثبات قیمت تا دو سه سال آینده ادامه‌دار باشد.

وی می گوید نه ‌تنها تا پایان تابستان امسال بلکه تا پایان سال ۹۳ هیچگونه جهش و افزایش قیمتی در بازار مسکن نداریم.

وی با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد بیش از این بازار مسکن تکان بخورد، گفته است هنوز دو سال از آخرین جهش قیمتی مسکن نگذشته و باید اندکی صبر کرد و به بازار مسکن زمان داد تا خودش را بشناسد و مردم نیز قدرت خرید بیشتری پیدا کنند.

به گفته قلی خسروی نوسانات قیمت مسکن در این زمان پیش‌بینی نمی‌شود، اما ممکن است اقدامات سیاسی و اقتصادی همچون مذاکرات ژنو در ماه‌های آینده تاثیر مثبتی بر خرید وفروش‌ها و رونق بازار داشته باشد.

در حالی که طبق پیش‌بینی برخی کارشناسان و صاحبنظران بازار مسکن، گفته می‌شود امسال بازار مسکن همچنان در رکود باقی بماند، اما حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفته است به نظر می‌رسد امسال بازار مسکن با رونق همراه شود اما این رونق به منزله افزایش قیمت‌ها نخواهد بود.

همچنین برخی دیگر از کارشناسان بازار مسکن نیز معتقدند زمان رکود در بازار مسکن به پایان رسیده و نهایتا تا ۳ ماه آینده رونق به بازار باز خواهد گشت و دلیل اصلی آن نیز اجرایی شدن سیاست های دولت در حوزه مسکن همچنین اجرای بسته خروج از رکود دولت است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی