تحلیل نوسان طلا در بازار امروز

طلابازار طلای تهران با توجه به افت ۵ تومانی و کسب بهای ۳۰۹۸ تومانی دلار و کاهش نسبی اونس جهانی هر مثقال طلای ۱۷ عیار را با بهای ۴۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رساند که نسبت به روز گذشته تغییر ۵۰۰ تومانی را تجربه کرد.

در معاملات امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ساخته نشده بر بهای ۹۶ هزار و ۸۴۲ تومان قرار گرفت.

این گزارش حاکیست، قیمت جهانی طلا امروز تحت تأثیر افزایش شاخص سهام در بازارهای مالی با کاهش روبرو و در هر اونس بر ۱۳۰۱ دلار و ۴۰ سنت قرار گرفت. البته این فلز زرد رنگ در لحظاتی بهای ۱۲۹۹ دلار را نیز تجربه کرد.
قیمت جهانی طلا امروز برای دومین جلسه متوالی کاهش یافت و به مرز ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسید.
به گزارش نامه نیوز به نقل از تسنیم، رویترز گزارش داد: در حالی که شاخص ها در بازارهای بورس تقویت شده، طلا امروز برای دومین جلسه متوالی کاهش قیمت را تجربه کرد و به مرز ۱۳۰۰ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش ۰٫۶ درصدی در روز جمعه، امروز نیز ۴ دلار کاهش به ۱۳۰۱ دلار رسید.

به دنبال رشد شاخص ها در بازار وال استریت که پس از فروکش کردن جدیدترین دور تنش ها حول بحران اوکراین اتفاق فتاد، ارزش سهام های آسیایی نیز افزایش روز دوشنبه افزایش یافت، هر چند که تشدید وضعیت نامعلوم در مورد درگیری ها موجب شد که شاخص ها در بازارهای بورس رشد زیادی را تجربه نکنند.

یک تاجر طلا در سیدنی گفت: «با توجه به افزایش شاخص ها در بازار بورس و نبود تقاضای فیزیکی، به نظر می رسد که طلا در حال حاضر جذابیت خود را از دست داده است.»

وی افزود: «اگر قیمت طلا به سمت رقم ۱۲۸۵ دلار حرکت کند، من تعجب نخواهم کرد.»

بازارها در حال رصد کردن تحولات ژئوپلتیک هستند تا روند آینده بازار را ارزیابی کنند. کیف روز یکشنبه اعلام کرد، نیروهای اوکراینی پرچم این کشور را بر فراز یک ایستگاه پلیس در شهر لوهانسک که ماه ها تحت کنترل شورشیان بود، به اهتزاز در آورده اند. این خبر می تواند نشان دهنده پیشرفت در تلاش های اوکراین برای سرکوب جدایی طلبان طرفدار مسکو باشد.

انتشار خبرهایی در روز جمعه در مورد نابودی یک ستون زرهی نیروهای روسی در خاک اوکراین توسط نیروهای این کشور به بازار وال استریت لطمه زد، سود اوراق قرضه دولت آمریکا را کاهش داد و ارزش ارزهایی نظیر ین و فرانک سوئیس را بالا برد.

تنش ها در اوکراین و خاورمیانه از عوامل اصلی افزایش حدودا ۸ درصدی قیمت طلا در طی سال جاری میلادی بوده است.

در عین حال، تقاضای فیزیکی در خریداران عمده یعنی چین و هند ضعیف گزارش شده است، زیرا بسیاری از مصرف کنندگان در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها هستند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی