سبزشدن شاخص های طلا درمیهن نرخ

طلاقیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی ۱۲ دلار افزایش یافت و هر اونس طلا در برابر ۱۲۹۱ دلار معامله شد.
به گزارش نامه نیوز، قیمت طلا روز سه شنبه اندکی افزایش یافت، اما به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا و بالا رفتن شاخص ها در بازارهای بورس، همچنان در زیر ۱۳۰۰ دلار باقی ماند.

تنش ها بین روسیه و اوکراین و خشونت ها در خاورمیانه نتوانسته تقاضا برای طلا از جانب سرمایه گذاران را افزایش دهد، هرچند برخی جواهرسازان پس از رسیدن قیمت به زیر ۱۳۰۰ دلار اقدام به خرید طلا کرده اند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱۲ دلار افزایش به ۱۲۹۱ دلار در هر اونس رسید.

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ما شاهد برخی خریدهای فیزیکی هستیم، اما این برای افزایش قیمت کافی نیست. من فکر می کنم دلار آمریکا کمی زیادی گران است. طلا در محدوده قیمت ۱۲۴۰ تا ۱۲۵۰ دلار احتمالا از سطح حمایت بسیار خوبی برخوردار خواهد بود.»

وی افزود: «چین در سال گذشته و امسال طلای زیادی خریداری کرده است. به علاوه قیمت هم اندکی بیشتر شده است. من فکر می کنم اگر قیمت ها پایین تر برود، ما شاهد شکل گیری برخی تقاضاها خواهیم بود.»

خالص واردات طلای چین در ماه جولای از هنگ کنگ به پایین ترین رقم از ژوئن ۲۰۱۱ تاکنون رسید، زیرا چین پیش از این در اوایل ماه جاری محموله های زیادی را خریداری کرده است، در حالی که جواهرسازان در انتظار پایین تر آمدن قیمت ها هستند.

مبارزه چین با فساد نیز می تواند عامل دیگر کاهش تقاضا در چین باشد که سال گذشته، با واردات بیش از هزار تن طلا، عنوان بزرگترین مصرف کننده طلای جهان را از اختیار هند خارج کرد.

اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا اعلام کرد که حجم دارایی هایش ۰٫۳۷ درصد کاهش یافته و از ۸۰۰٫۰۸ تن در روز جمعه به ۷۹۷٫۰۹ تن در روز دوشنبه رسیده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی