میوه ی ۳ برابر قیمت؟!/۲۶شهریور

میوه ی 3 برابر قیمت؟!/26شهریور

میوهدبیر اتحادیه بارفروشان گفت: در حالی میوه فروشان سطح شهر بر اساس قانون مجازند تنها ۳۵ درصد بیشتر از قیمتی که از میدان میوه خریداری کردند، بفروشند، اما آنها بیش از ۱۰۰ درصد و در مواردی دو تا ۳ برابر بیشتر می‌فروشند.

علی حاج فتحعلی با اعلام این خبر، گفت: نظارتی بر گرانفروشی میوه در سطح شهر انجام نمی‌شود و به همین دلیل میوه گران به دست مردم می‌رسد.

دبیر اتحادیه بارفروشان گفت: تعزیرات و سازمان بازرسی باید بر گرانفروشی سطح شهر نظارت کنند، اما هم نیروهای آنها کفاف نمی‌دهد و هم زیاده‌خواهی‌ برخی افراد آنقدر زیاد است که نمی‌توان مقابله کرد.

او گفت: به تازگی میوه‌ فروشان و مسئولان این صنف گرانفروشی در میدان میوه و تره‌بار را مطرح می‌کنند و آن را دستاویزی برای بالا بردن قیمت عنوان می‌کنند، اما حدود یک هفته است که طرح نظارت بر فاکتورهای فروش میدان مرکزی میوه و تره‌بار اجرا می‌شود.

حاج فتحعلی گفت:‌ در این طرح ماموران ناظر بر فاکتورهای فروش در هر درب خروجی این میدان مستقر هستند و نظارت می‌کنند.

او گفت: بر اساس این طرح، ندادن و نگرفتن فاکتور فروش هر دو جرم است و با متخلفان برخورد می‌شود.

به گفته حاج فتحعلی میوه‌فروشان سطح شهر مجازند تنها ۳۵ درصد بیش از قیمت فاکتور فروش ارائه کنند، در حالی که این رقم همواره بیش از ۱۰۰ درصد و در برخی موارد بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد هم می‌رسد.

او گفت:‌ اگر میوه‌ فروشان می‌خواهند واقعیت روشن شود، فاکتورهای فروشی که از میدان میوه و تره‌بار گرفته‌اند، را در معرض دید خریداران قرار دهند که روشن‌تر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی