خبر های داغ در تالار سرد بورس

بورسیک کارشناس بورس ورود افراد ناکارآمد به بازار بورس در سال گذشته را دلیل رکود این بازار دانست.

احمد رضوان‌پور، ضمن تشریح روند بازار بورس در سال گذشته و وضعیت فعلی آن اظهار کرد: رشد بیش از اندازه شاخص بورس در سال گذشته و حبابی که در پی آن ایجاد شده بود باعث ریزش بازار شد و همین امر دلیلی بر عدم رشد مناسب بازار بورس طی شش ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته شد و در این مدت بورس با روند کاهشی همراه بود.

وی با بیان اینکه تبلیغات گسترده در سال گذشته منجر به ورود برخی افراد ناکارآمد در بازار بورس شد، گفت: این تبلیغات باعث ورود سیل عظیمی از جمعیت به بازار بورس شد و این افراد که بدون تحلیل خرید می‌کردند زمینه رشد کاذب بازار را فراهم آوردند.

این کارشناس تصریح کرد: تشدید تبلیغات منجر شد تا نقدیندگی راکد از بخش‌های مختلف بانک، مسکن، طلا، دلار و غیره به سمت بورس سوق پیدا کند و تقاضا در این بخش افزایش یابد و به تبع آن، قیمت‌ها نیز سیر صعودی پیدا کردند.

وی ضمن اشاره به فراز و فرودهای بازار بورس در سال گذشته و روند ریزشی که در نیمه نخست امسال داشته است، ادامه داد: به نظر می‌رسد بازار در حال برگشت است و اصلاحش تمام شده باشد؛ بازار بورس هم اینک به دنبال یک خبر یا شایعه می‌گردد تا دوباره در مسیر رشد قرار گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رضوان‌پور ضمن تأکید براینکه بازار بورس مانند یک موجود زنده است عنوان کرد: بورس بازاری پویا دارد و به شدت تحت تأثیر شایعات قرار می‌گیرد و تحث تأثیر هر کنشی یک واکنش از خود نشان می‌دهد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی