آخرین وضعیت پیشرفت مسکن مهر

مسکن مهرمسکن مهر که بزرگ‌ترین پروژه خانه‌سازی دولتی در اقتصاد ایران به حساب می‌آید در حالی به دولت یازدهم به ارث رسید که یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دیگر در انتظار دریافت واحدهای آپارتمانی خود بودند.

مسکن مهر که در دولت دهم فعالیت خود را آغاز کرد به عنوان بزرگ ترین پروژه ساخت مسکن دولتی در اقتصاد ایران به شمار می آید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در پایان اسفند ۱۳۹۲ بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی به حدود ۴۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسید که به ترتیب ۷۰٫۱ و ۳۸٫۶ درصد از کل بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی و پایه پولی کشور را تشکیل داد.

به بیانی دیگر نزدیک به ۴۰ درصد از پول خلق‌شده در تاریخ اقتصاد ایران به واسطه مسکن مهر بود. بخش عمده این بدهی به صورت اضافه‌برداشت بانک مسکن از منابع بانک مرکزی به وجود آمد.

گفتنی است در بهمن سال ۱۳۹۲ شورای پول و اعتبار، مانده اضافه‌برداشت بانک مسکن از منابع بانک مرکزی به خط اعتباری تبدیل شد. با تغییر اضافه‌برداشت به خط اعتباری بانک مسکن از پرداخت جریمه رهایی یافت. مطابق با یک هزار و صد و هفتاد و دومین مصوبه شورای پول و اعتبار با اعطای حداکثر سه سال دوره تنفس از ابتدای سال ۱۳۹۲ به قراردادهای فعلی بانک مسکن موافقت به عمل آمد و مقرر شد تا بعد از اتمام دوره تنفس یاد‌شده منابع حاصل از بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر صرف بازپرداخت بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی شود. سقف تعهدات بانک مسکن در رابطه با طرح مسکن مهر نیز معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان تعیین شد.

در ادامه جدول آخرین گزارش پیشرفت پروژه های مسکن مهر که به ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ مربوط می شود آمده است:

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی