تحلیل ۷ماهه از قیمت سکه

سکهمتوسط قیمت سکه در هفت ماه امسال با کاهش ۱۷.۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹۶۰ هزار تومان بود.

به گزارش ایسنا، از فروردین تا مهرماه سال جاری حداکثر نوسان قیمت سکه(طرح جدید) در بازار آزاد تهران به طور متوسط حدود ۶۵ هزار تومان رسید.

بر این اساس حداکثر متوسط قیمت در این دوره هفت ماهه حدود یک میلیون تومان و در اردیبهشت ماه و حداقل قیمت ۹۳۶ هزار تومان در مهرماه رقم خورده است. این درحالی است که بعد از افزایش بیش از۳۵ هزار تومانی و رشد ۳.۸ درصدی که از فروردین تا اردیبهشت در متوسط قیمت سکه ثبت شده در بقیه ماهها در روندی کاهشی به مسیر خود ادامه داده است. به استناد آمار و ارقام ارائه شده از سوی بانک مرکزی، بیشترین کاهش قیمت سکه از اردیبهشت تا خرداد با ریزش ۳.۸ درصدی ثبت شده است.

این آمار همچنین نشان می دهد که نرخ سکه طرح جدید در مهرماه نسبت به شهریور ۰.۳ دصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲.۸ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۶۵ هزار تومانی سکه طرح قدیم
اما متوسط قیمت سکه طرح قدیم در پایان مهرماه سال جاری ۹۵۷ هزار تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۶.۲ درصد کاهش یافته است.

همچنین بیشترین رشد قیمت سکه طرح قدیم به مانند طرح جدید با رشد چهار درصدی در اردیبهشت ماه رقم خورد است. این در حالی است که در ادامه در مسیری کاهشی قرار گرفته و با ریزش حدود ۶۵ هزار تومانی از حدود ۹۹۹ هزار تومان در دومین ماه سال به ۹۳۵ هزار تومان در مهر رسیده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی