افزایش قیمت طلا پس از فدرال آمریکا

افزایش قیمت طلا پس از فدرال آمریکا

فدرال رزرو قیمت جهانی طلا امروز پنج شنبه پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر صبر کردن برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده پس از افت نسبی با روندی صعودی روبرو شده است.

به گزارش رویترز، فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست دو روزه خود تصمیم گرفت تا رویکرد صبور بودن در خصوص افزایش نرخ بهره را در پیش بگیرد که این مساله موجب تقویت قیمت طلا در بازارهای بین المللی شده است.

بر اساس این گزارش جانت یلن رئیس فدرال رزرو تاکید کرد که بعید است نرخ بهره آمریکا طی نشست های آینده فدرال رزرو با افزایش روبرو شود.

افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند موجب افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شود.

“مارک تو” تحلیلگر اقتصادی موسسه وینگ فونگ تاکید کرد که بیانیه فدرال رزرو نشان می دهد که هیچ افزایش سریعی در نرخ بهره وجود ندارد. به نظر من قیمت طلا می تواند در شرایط کنونی بین ۱۱۸۰ تا ۱۲۰۰ دلار تثبیت شود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۸ درصد افزایش به بیش از ۱۱۹۸ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به کمتر از ۱۱۸۳ دلار رسید که این پایین ترین رقم از اول دسامبر بوده است.

وی پیش بینی کرد که فدرال رزرو تا ژوئن آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد و در این صورت قیمت طلا به کمتر از ۱۱۳۰ دلار خواهد رسید.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی