پایین ترین قیمت نفت درآخرین روز ۲۰۱۴

پایین ترین قیمت نفت درآخرین روز 2014

نفتسازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد،هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز دو شنبه با کاهش یک دلار و ۵۹ سنتی نسبت به آخرین بروزرسانی این سایت ۵۴.۴۴ دلار فروخته شد.

به این ترتیب سبد نفتی اوپک بار دیگر رکود کمترین قیمت خود را در سال ۲۰۱۴ شکست و به ۵۴.۴۴ دلار در هر بشکه رسید. قیمت کنونی این نوع نفت از بالاترین قیمت نفت اوپک در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۱۰.۲۶ دلار ۵۵.۸۲ دلار کمتر است.

سبد نفتی اوپک در چهارشنبه ۲۴ ماه دسامبر ۵۶.۰۳ دلار در هر بشکه فروخته شده است. قیمت نفت اوپک برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ در شانزدهم ماه دسامبر ۵۰ دلاری شد.

قیمت نفت برنت در حالی‌که روز دوشنبه به مرز ۶۰ دلار رسیده بود امروز به ۵۷ دلار رسید. برخی تحلیل‌ها حکایت از قیمت ۵۵ دلاری برای نفت برنت و ۵۰ دلاری برای نفت خام آمریکا در اوایل سال ۲۰۱۵ دارد.

با کاهش قیمت نفت، کشورهای تولیدکننده یکی پس از دیگری قیمت نفت در بودجه خود را کاهش می‌دهند. برخی خبرها و تحلیل‌ها از بسته شدن بودجه این کشور با قیمت نفت در محدوده ۵۵ تا ۶۳ دلار خبر می‌دهد. این درحالی‌ است که ایران قیمت نفت در بودجه خود را ۷۲ دلار در هر بشکه قرار داده است.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی