پیشبینی قیمت نفت توسط وزیر کویت

نفتوزیر نفت کویت گفت که انتظار دارد افزایش کنونی قیمت های نفت در نیمه دوم سال۲۰۱۵ نیز ادامه پیدا کند، زیرا مازاد عرضه جهانی نفت رو به کاهش است.
علی العمر وزیر نفت کویت در حاشیه یک کنفرانس انرژی درباره افزایش اخیر قیمت نفت گفت: فکر می کنم این روند ادامه خواهد داشت.

وی درجمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه در نیمه دوم ۲۰۱۵ نیز شاهد قیمت های بهتری خواهیم بود.

عمر گفت: مازاد کنونی نفت در بازار مشخصا کمتر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است.

وی خاطرنشان کرد: مازاد عرضه در حال حاضر رو به کاهش است و برخی از تولیدکنندگان در حال خروج از بازار هستند.

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه ثابت ماند و نفت برنت در محدوده ۶۱ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه معامله شد.

این در حالی است که پس از کاهش مجدد سکوهای حفاری نفت شیل در آمریکا بازارهای جهانی هفته گذشته تقویت شد و نفت برنت به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه از اول سپتامبر بازگشت. به رغم افزایش قیمت ها بسیاری از تحلیلیگران و فعالان بازار معتقدند اساسا چیزی تغییر نکرده که توجیه کننده جهش قیمت ها در دو هفته گذشته باشد آن ها معتقدند در حال حاضر مازاد عرضه جهانی نفت دو میلیون بشکه در روز است.

علی النعیمی وزیر نفت عربستان هفته گذشته درباره بهبود نسبی وضعیت بازار در زمینه افزایش تقاضا و ثبات قیمت‌ها با وزیر دادگستری الجزایر دیدار کرد.

اوپک پیش بینی کرده که تقاضا برای نفت این سازمان در سال جاری بالاتر از انتظارات قبلی خواهد بود.علامتی که نشان می دهد استراتژی این سازمان برای اجازه دادن به کاهش قیمت‌ها به منظور پس گرفتن سهم بازار از رقبا که در حال کاهش تولید هستند در حال جواب دادن است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی