افزایش قیمت طلا برای چهارمین روز

طلاطلا برای چهارمین روز افزایش یافت و به بیشترین مقدار در تقریباً دو هفته گذشته رسید. در این میان اعلام کاهش نرخ بهره مرحله دوم طی سه ماه در چین و گام آهسته¬تر توسعه اقتصادی آمریکا دخیل بود.
شمش تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۲۲۳.۲۹ دلار در هر اونس رسید که بیشترین مبلغ از ۱۷ ماه فوریه محسوب می‌شود و به وقت محلی سنگاپور با قیمت ۱۲۲۱.۹۸ دلار مبادله شد. چهارمین روز تداوم این روند صعودی می‌تواند طولانی‌ترین روند بهبود از ۹ اکتبر باشد. هفته گذشته قیمت طلا ۰.۹ درصد افزایش را به ثبت رساند که اولین سیر افزایش هفتگی طی ۵ ماه بود.

بانک مردم چین نرخ بهره وام دهی و سپرده را روز شنبه کاهش داد. از طرفی نرخ رشد سالانه اقتصادی آمریکا ۲.۲ درصد اعلام شد که نسبت به ۲.۶ درصد برآورد شده کمتر است.

در کمکس نیویورک شمش تحویل ماه آوریل با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۲۲۳ دلار در هر اونس رسید که بالاترین محدوده برای فعال‌ترین قراردارد از ۱۷ ماه فوریه به شمار می‌رود.

در بازار دیگر فلزات، نقره تحویل فوری ۱.۱ درصد افزایش قیمت را تا ۱۶.۷۷۵۹ دلار در هر اونس تجربه کرد و افزایش ۲.۲ درصد هفته گذشته را ادامه داد. قیمت پلاتین اسپات نیز ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۱۹۳.۸۸ دلار در هر اونس رسید که بیشترین نرخ از ۱۷ فوریه است. پالادیوم با همین مقدار افزایش به ۸۲۰.۶۳ دلار در هر اونس رسید که بالاترین قیمت از ۱۱ دسامبر است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی