کاهش ارزش نفت برنت

نفتقیمت جهانی نفت در جریان معاملات روز گذشته بیش از ۲.۵ دلار کاهش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۶ دلار و ۴۱ سنت معامله شد.
در حالی که بعید به نظر می رسد درگیری ها در یمن موجب بروز اختلال در صدور نفت خاورمیانه شود و سرمایه گذاران تمرکز خود را معطوف مذاکرات برای انعقاد توافق احتمالی هسته ای با ایران کرده اند که می تواند موجب افزایش عرضه نفت شود، قیمت نفت روز جمعه بیش از ۲.۵ دلار کاهش یافت.
با این حال، قیمت نفت تحت تاثیر افت ارزش دلار در جلسات اخیر، دومین هفته متوالی افزایشی خود را پشت سر گذاشت. نفت خام آمریکا بزرگترین رشد هفتگی خود در بیش از یک ماه اخیر را تجربه کرد.
نفت خام آمریکا و نفت برنت در بیشتر ساعات دیروز نوسان قیمت چندانی را شاهد نبودند اما در معاملات پایانی ناگهان افت شدید را تجربه کردند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۲ دلار و ۷۸ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۴۱ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۲ دلار و ۵۶ سنت کاهش یافت و به ۴۸ دلار و ۸۷ سنت رسید.
روز پنجشنبه قیمت نفت به دلیل نگرانی از اینکه درگیری ها در یمن ممکن است روند صدور نفت از تنگه باب المندب را مختل کند، ۵ درصد افزایش یافته بود.
به رغم دومین روز حملات هوایی عربستان، شیعیان حوثی در جنوب و شرق یمن پیشروی های گسترده ای را داشته اند. اما با این حال، بازار نفت توجه خود را به سوی مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ معطوف کرده است. در آستانه اتمام ضرب الاجل تعیین شده برای رسیدن به توافق سیاسی، تهران و قدرت های جهانی هر کدام به یکدیگر برای اعطای امتیازات بیشتر در پای میز مذاکره فشار می آورند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی