ایران ،سومین کشور از لحاظ نرخ تورم

تورمجدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی نشان می دهد به رغم کاهش قابل توجه نرخ تورم در ایران این کشور همچنان یکی از بالاترین نرخ های تورم را در جهان دارد.

در رده بندی ۱۴۳ کشور جهان از نظر نرخ تورم در سال ۲۰۱۴ رتبه سوم جهان به ایران اختصاص داشته است. تنها دو کشور مالاوی و بلاروس تورم بیشتری از ایران در این سال داشته اند.

بانک جهانی نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۴ را ۱۷٫۲ درصد اعلام کرده است. ایران با تورم ۳۹٫۳ درصدی در سال ۲۰۱۳ رتبه دوم جهان را به خود اختصاص داده بود که بدین ترتیب در سال ۲۰۱۴ توانسته است یک پله جایگاه خود را در رده بندی کشورهای جهان از نظر نرخ بالای تورم بهبود ببخشد.

مالاوی با تورم ۲۴٫۴ درصدی در صدر این رده بندی قرار گرفته و بلاروس با تورم ۱۸٫۱ درصدی در رتبه دوم قرار گرفته است. پس از ایران کشورهای غنا با تورم ۱۵٫۵ درصدی و مغولستان با تورم ۱۳ درصدی به ترتیب رتبه های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده اند.

اوکراین، مصر، اروگوئه، ترکیه و نپال نیز از نظر میزان نرخ تورم خود در رتبه های ششم تا دهم جهان قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش ۲۲ کشور جهان در سال ۲۰۱۴ تورم منفی داشته اند.

میزان نرخ تورم برخی کشورها در سال ۲۰۱۴ عبارت است از: ترکیه ۸٫۹ درصد، روسیه ۷٫۸ درصد،‌ پاکستان ۷٫۲ درصد، اندونزی ۶٫۴ درصد،‌ هند ۶٫۴ درصد،‌ افغانستان ۴٫۶ درصد،‌ قطر ۳ درصد، کویت ۲٫۵ درصد،‌ انگلیس ۱٫۵ درصد،‌ آمریکا ۱٫۶ درصد، آلمان ۰٫۹ درصد و فرانسه ۰٫۵ درصد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی