قیمت طلای جهانی چقدر است؟

طلاهر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۴ درصد افزایش یافت و به ۱۱۲۲ دلار رسید.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با ۰٫۴ درصد افزایش، ۱۱۲۱ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز جمعه پس از اینکه بانک مرکزی ژاپن نرخهای بهره را منفی کرد و باعث تقویت ارزش دلار شد، با ۲۰ سنت یا کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش، به ۱۱۱۶ دلار رسیده و این فلز ارزشمند با ۱٫۸ درصد یا ۱۸ دلار افزایش، برای دومین هفته متوالی صعود کرده بود.

طلا در ماه ژانویه ۵٫۳ درصد افزایش قیمت داشت که بزرگترین افزایش ماهانه از ژانویه سال ۲۰۱۵ بود.

به گفته تحلیلگران بازار، اگر طلا بتواند از سطح مقاومتی ۱۱۴۰ دلار عبور کند، صعودش به مرز ۱۲۰۰ دلار هموار خواهد شد.

نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی چین که ریزش بازارهای مالی این کشور را به دنبال داشته است به همراه افت شدید قیمت نفت به افزایش تقاضا برای طلا به عنوان دارایی مطمئن کمک کرده و از افزایش قیمت این فلز زرد پشتیبانی کرده است.

نوسانات بازارهای مالی باعث شده سرمایه گذاران احتمال کمتری دهند که نرخهای بهره آمریکا در ماه مارس افزایش خواهد یافت و این امر به جذابیت طلا افزوده است با اینهمه تحلیلگران بانک فرانسوی سوسیته جنرال متوسط قیمت هر اونس طلا در سه ماه اول امسال را ۱۰۴۰ دلار و در سه ماهه پایانی سال ۹۵۵ دلار پیش بینی کرده اند.

طبق آمار بلومبرگ، ذخایر صندوقهای سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا پنج شنبه گذشته بری نهمین روز متوالی افزایش داشت و به بالاترین میزان در بیش از سه ماه گذشته رسید. ورود سرمایه به این صندوقها ماه گذشته که سرمایه گذاران از دارایی‌های پرنوسان مانند سهام به سوی طلا رفتند، بزرگترین رشد را در یک سال گذشته داشت.

توجه بازار در هفته جاری همچنان به اقدامات بانکهای مرکزی معطوف خواهد بود زیرا گسترش سیاست پول آسان به نفع طلا خواهد بود. قرار است ماریو دراگی و هاروهیکو کورودا، روسای بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن سخنرانی کنند و همچنین چندین آمار اقتصادی جدید در آمریکا منتشر خواهد شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰٫۳ درصد افزایش، به ۱۴٫۳۱ دلار رسید. هر اونس پالادیم با ۰٫۲ درصد کاهش، به ۴۹۸ دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۳ درصد کاهش، ۸۶۸ دلار معامله شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی