افزایش بهای اونس جهانی طلا

افزایش بهای اونس جهانی طلا

طلابه دنبال انتشار آمارهای ناامیدکننده از بازار کار آمریکا قیمت طلا روز سه شنبه ۸ دلار افزایش یافت و به بالاترین رقم در یک ماه اخیر رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، پس از انتشار آمارهای ناامیدکننده از بازار کار آمریکا و پیش بینی احتمال کاهش تعدیل سیاست محرک پولی فدرال رزرو آمریکا، قیمت طلا روز سه شنبه برای سومین جلسه متوالی افزایش یافت و به بالاترین رقم در یک ماه اخیر رسید.

گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا از فرصت های شغلی ایجاد شده در این کشور که بسیاری در انتظار آن بودند، افزایش ۷۴ هزار فرصت شغلی در ماه دسامبر را نشان می داد که کمترین رشد میزان فرصت شغلی از ژانویه ۲۰۱۱ تاکنون بود.

کاهش ارزش دلار نیز در افزایش قیمت طلا موثر بود، هرچند که میزان تقاضای فیزیکی در چین، بزرگترین بازار مصرف طلای جهان به دلیل افزایش قیمت ها کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۸ دلار افزایش به ۱۲۵۰ دلار و ۱۵ سنت رسید. قیمت طلا امروز تا ۱۲۵۴ دلار و ۵ سنت که بالاترین قیمت از ۱۲ سپتامبر تاکنون بود نیز بالا رفت.

جویس لیو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «احتمالا قیمت ها به رشد خود تا ۱۲۶۷ دلار ادامه خواهند داد.» وی افزود: «با توجه به اینکه در فصل برداشت سود در بازار سهام آمریکا قرار داریم، آمارهای ناامید کننده در مورد میزان سود شرکت ها ممکن است برخی سرمایه ها را مجددا به سمت بازار طلا هدایت کند.»

وی ادامه داد: «اما چشم انداز کلی مثبت اقتصاد کلان جهان به خصوص با توجه به ادامه افزایش سود اوراق قرضه و بالا ماندن ارزش دلار، موجب وارد آمدن فشار بر قیمت طلا می شود. در نتیجه علیرغم رشد قیمت این هفته طلا، شاهد وضعیت شکننده ای هستیم که می تواند به رشد قیمت  اخیر خاتمه دهد.»

قیمت طلا در سال ۲۰۱۳ حدود ۳۰ درصد کاهش یافت که همزمان با بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و متقاعد شدن فدرال رزرو به تعدیل سیاست محرک اقتصادی خود بود. اما در ماه ژانویه، کاهش ارزش سهام در بازارهای بورس و افزایش تقاضا برای طلا در چین در آستانه سال نوی چینی، موجب رشد قیمت فلز زرد شده است.

کاهش شتاب خروج سرمایه از اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا نیز به رشد قیمت طلا در این ماه کمک کرده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی