فرصت سه میلیارد دلاری صندوق ضمانت ایران برای صادرات

فرصت سه میلیارد دلاری صندوق ضمانت ایران برای صادرات

محمود عابدنیا دوشنبه ۲۰ شهریور در همایش معرفی و آشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران در شیراز گفت: مهمترین اولویت صندوق ضمانت صادرات ایران، بحث مهم امنیت صادرات است. در عرصه تجارت بین المللی احتمال خطرهایی وجود دارد که صادرکنندگان می توانند برای بازارهایی که احتمال خطر در آن وجود دارد از خدمات این صندوق استفاده کند.

عابدنیا گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران پوشش خطر پذیری مالی تجارت خارجی را پیگیری می کند و صادرکنندگان، بازرگانان و تجار ما می توانند با خیال آسوده در دنیای رقابت بین الملی حضور داشته باشند. این در حالی است که خدمات این صندوق تنها به صادرکنندگانی ارائه می شود که قبل از وارد شدن خسارت به آنها تحت پوشش صندوق ضمانت صادرات قرار گرفته باشند زیرا این صندوق جایی می تواند وارد شود که به عنوان بیمه گر به او حق داده شده باشد.

عابدنیا گفت: در حال حاضر صندوق ضمانت صادرات ایران فرصت اعتباری ۵۰۰ میلیون دلاری دارد که تا ۱۰ برابر این میزان سرمایه معادل پنج میلیارد دلار می تواند تعهد جاری داشته باشد.

معاون مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: اکنون ۹۰۰ صادرکننده از خدمات این صندوق استفاده می کنند که از این تعداد ۲۴ نفر از استان فارس هستند.

 

 

 

منبع:ایسنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی