سقف مجاز سپرده‌گذاری ۵۰ درصدی صندوق‌های با درآمد ثابت در بانک ها

سقف مجاز سپرده‌گذاری ۵۰ درصدی صندوق‌های با درآمد ثابت در بانک ها

به دنبال کاهش نرخ سود برای سپرده های بانکی، سقف سپرده گذاری صندوق های سرمایه گذاری نیز کاهش می یابد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در این خصوص گفت: ابلاغیه کاهش سقف سپرده گذاری صندوق های با درآمد ثابت تا پایان هفته از سوی سازمان بورس ابلاغ می شود .

محمدرضا معتمد صدور این ابلاغیه را در جهت پویا شدن صندوق های سرمایه گذاری دانست و تاکید کرد: این ابلاغیه به صندوق های سرمایه گذاری کمک می کند تا بخشی از منابع مالی و نقدینگی خود را از سیستم بانکی خارج کرده و با مدیریتی درست در جهت بازدهی بیشتر در بازارهای دیگر مانند بازارسهام سرمایه گذاری کنند.

بر اساس این گزارش، همچنین دکتر سعیدی، عضو هیات مدیره سازمان بورس نیز در این باره گفت: سقف سپرده گذاری صندوق‌های سرمایه گذاری این صندوق ها تا سقف ۵۰ درصد به زودی اعلام خواهد شد.

وی یاد آور شد: اگر تخلفی اتفاق بیفتد و بیش از ۵۰ درصد در سپرده بانکی وارد شود، مدیر صندوق فقط تا میزان ۵۰ درصد می تواند کارمزد بگیرد، این مهم ترین نکته‌ای است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: نحوه اخذ کارمزد صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت به جای ما به التفاوت نرخ مصوب تا نرخ ترجیحی، درصدی از کل سپرده خواهد بود؛ به عبارت دیگر کارمزد تابعی از کل سپرده خواهد بود که به شکل پلکانی برای مدیر صندوق در نظر گرفته شده است.

منبع : سنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی