رئیس اتاق ایران: نقشه راه حل مشکل مالکیت فکری و معنوی در کشور تدوین شود

غلامحسین شافعی امروز (سه شنبه) در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل اتاق ایران افزود: حل مشکلات اقتصادی بویژه در حوزه تولید نیازمند رفع عقب ماندگی از دانش و فناوری روز است.
وی ادامه داد: استفاده از دانش های نوین که رهبر معظم انقلاب بر آن توصیه و تاکید فراوان دارند، یکی از راهکارهای جدی توسعه و تعالی اقتصادی کشور است.
به گفته این مقام مسئول، در شرایط فعلی کشور و با توجه به گذشته ناموفقی که در دهه گذشته در مسائل اقتصادی داشتیم، شاید تنها راه حل مشکلات اقتصادی بویژه در حوزه تولید، رفع عقب ماندگی از دانش و فناوری روز است.
وی بیان داشت: در سال های گذشته به دلیل قطع ارتباطات با خارج کشور متاثر از تحریم ها، شکاف قابل توجهی از نظر فناوری بین ما و سایر کشورها بویژه در حوزه صنعت ایجاد شده که در نتیجه از دنیای رقابت فاصله گرفته ایم و کالاهای ایرانی با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید نمی شوند.
شافعی یادآوری کرد: در زمینه کشاورزی نیز با توجه به مشکلات این بخش بویژه بحران آب، هنوز نتوانسته ایم به طور مناسب از شیوه های نوین و علمی و روش های نوین آبیاری استفاده کنیم.
وی گفت: در زمینه محیط زیست، فناوری های نوین موجب توسعه اقتصاد سبز در بسیاری کشورها شده، اما ایران دارای نقائص فراوان است.
رئیس اتاق ایران با اشاره به ایجاد معاونت علمی و فناوری در ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی و کارآفرینان سعی کردند در این مسیر از قافله عقب نمانند و با ایجاد کمیسیون ها و تشکل های مختلف اقدام کنند، اما آنطور که باید ارتباط با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل نگرفته است؛ در این راستا برای شروعی متفاوت بویژه در سطح مدیران و استان ها آمادگی کامل داریم.
وی تصریح کرد: مهیا کردن بیش از پیش فضای کسب و کار در این عرصه و تعیین اولویت ها در این بخش باید در دستور کار قرار گیرد و به مرحله عمل برسد.
شافعی با انتقاد از مدیریت دولتی حاکم بر پارک های علمی و مراکز رشد در کشور، یادآوری کرد: این مراکز هنوز فاصله زیادی با بخش خصوصی دارند.

 

منبع :ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی