دومین سقوط زمستانه بازار بورس رقم خورد

بورسشاخص بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته دومین افت زمستانه خود را در هفته جاری تجربه کرد و با ریزش بیش از هزار واحدی به کانال ۸۵ هزار واحد سقوط کرد.

به گزارش ایسنا، شاخص بورس تهران که در معاملات روز یکشنبه و در اولین و بزرگترین افت تاریخی خود بیش از دو هزار و ۳۰۰ واحد ریزش کرده و به کانال ۸۵ هزار واحد برگشته بود، امروز نیز برای دومین بار، افت بزرگ خود را تجربه کرد و با کاهش بیش از هزار واحدی مواجه شد.

به این ترتیب روند نزولی بورس که از روز گذشته آغاز شده بود موجب شد تا در معاملات آخرین روز هفته دماسنج بازار سرمایه ۱۱۸۲ واحد (تا لحظه تنظیم خبر) افت کرده و برای دومین بار در هفته جاری به کانال ۸۵ هزار واحدی برگردد.

با کاهش قیمت صنایع مختلف بورسی در بازار امروز که تحت تاثیر حاکم شدن جو بی اعتمادی در سرمایه گذاران ناشی از افزایش قیمت خوراک شرکت‌های پتروشیمی و بهره مالکانه معادن ایجاد شده است، دماسنج بازار سرمایه ۱٫۳ درصد افت کرد و به کانال ۸۵ هزار و ۹۲۰ واحد رسید.

بر این اساس به دلیل حاکم شدن جو هیجانی در بازار، سهامداران به فروش سهام خود هجوم برده و صف‌های فروش سنگین برای نمادهای بورسی تشکیل دادند به طوری که در بازار امروز شرکت‌های مپنا، سرمایه گذاری امید، بانک پاسارگاد، پالایشگاه بندرعباس، ملی مس، پالایشگاه اصفهان، بانک صادرات، تاپیکو، مخابرات، غدیر، بانک ملت، چادرملو و بانک تجارت بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص بورس گذاشتند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی