هر هزار مگاوات برق تجدیدپذیر، چهار هزار شغل ایجاد می کند

«داود توکلی» امروز (یکشنبه) در نشستی خبری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق میزان ظرفیت ایجاد شده در انرژی های تجدیدپذیر را ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات عنوان کرد و گفت: این ظرفیت تا پایان امسال به یک هزار مگاوات می رسد و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، این رقم به پنج هزار مگاوات برسد.
وی ادامه داد: در تولید برق حرارتی، به ازای هر یک هزار مگاوات ظرفیت، ۵۰۰ نفر فرصت شغلی در سایت تولیدی و سه تا چهار برابر این ظرفیت در بخش تولید تجهیزات، نگهداری، تعمیرات اشتغال زایی ایجاد می شود.
رییس موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی صنعت آب و برق افزود: سایت های تولیدی انرژی های تجدیدپذیر (انرژی های خورشیدی و بادی) نسبت به سایت های تولید برق حرارتی نیاز کمتری به نیروی انسانی دارد اما در بخش تولید تجهیزات، پنل های خورشیدی، باطری ها اشتغال زایی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.
توکلی افزود: در مرکز آموزش انرژی های تجدیدپذیر، دوره ها، سمینارها و کارگاه هایی با همکاری کشورهای پیشرو در انرژی های تجدیدپذیر از جمله آلمان، برگزار می شود.
وی افزود: ۲۰ دوره آموزشی با همکاری سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) در زمینه انرژی های تجدیدپذیر طراحی شده است و دوره های مهارتی نیز با دانشگاه جامع علمی – کاربردی راه اندازی خواهد شد.
توکلی درباره فعالیت های این موسسه گفت: موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی صنعت آب و برق به مهارت آموزی برخی رشته های مغفول مانده در صنعت آب و برق (بین رشته ای ها) می پردازد.
وی افزود: علاوه بر این، دوره های آموزشی بدو خدمت و حین خدمت را برای فعالان صنعت آب و برق دستگاه های زیرمجموعه وزارت نیرو و همچنین پیمانکاران بخش خصوصی برگزار می کند.
به گفته این مقام مسئول، این موسسه دارای هفت مجتمع عالی آموزشی پژوهشی در تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، کرمانشاه، به شیراز و اهواز، دو واحد آموزشی و ۲۰ دفتر آموزشی در سراسر کشور است که در سطوح مدیریتی، فنی- تخصصی، عمومی، تکنسینی و کارگری به ارایه خدمات آموزشی می پردازد.
به گزارش ایرنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق دیروز با حضور ۴۵۸ شرکت داخلی و ۳۱۰ شرکت خارجی از ۳۰ کشور مختلف آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلستان، سوئد، امارات، روسیه آغاز بکار کرد.
هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۵۰ هزار و ۱۲۰ مترمکعب برگزار می شود که حدود ۲۵ هزار مترمکعب آن در فضای سرپوشیده خواهد بود.
در هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق، شرکت هایی از بخش های مختلف صنعت برق در زمینه های سیم، کابل، تجهیزات برقی، اتوماسیون، سیتم های ابزار دقیق حضور دارند.
در این نمایشگاه قرار است دو نشست تخصصی در حوزه اقتصاد برق و چالش های صنعت در حوزه صادرات مورد بحث و تحلیل کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی