۳۱ طرح جدید سرمایه گذاری خارجی تصویب شد

این سازمان، در جلسه اخیر هیات سرمایه گذاری خارجی که نهم آبان ماه جاری تشکیل شد، در مجموع ۳۱ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش حدود ۷۱۲ میلیون دلار آمریکا بررسی و به تصویب رسید.

بنابر اعلام سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی، بیش از ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از ابتدای دولت یازدهم به تصویب رسیده است که از این میزان ۱۴ میلیارد دلار جذب شده است.

علاوه بر این دولت تدبیر و امید پس از اجرای برجام توانسته است خطوط اعتباری و فاینانس از کشورهای هند، روسیه، کره جنوبی، چین، اتریش و دانمارک جذب کند از جمله می توان به خط اعتباری هشت میلیارد یورویی اگزیم بانک کره جنوبی و نیز موافقتنامه سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری با موسسه مالی سیتیک چین اشاره کرد.

همچنین قرارداد اعتباری یک میلیارد یورویی با بزرگترین بانک اتریش (‌اوبر بانک) و خط اعتباری قابل تمدید و گردشی با دنسکه بانک دانمارک به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو از دیگر دستاوردهای مالی و بانکی برجام برای اقتصاد ایران به شمار می رود.

به گفته معاون وزیر اقتصاد طبق برنامه ششم و بودجه امسال وزارت اقتصاد و بانک مرکزی موظف شده اند سالانه ۳ میلیارد دلار سرمایه از منابع خارجی جذب کنند.

منبع:شادا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی