افزایش ظرفیت دوبرابری ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان/ رشد ۵۰۰ درصدی گردشگر خارجی در اصفهان

افزایش ظرفیت دوبرابری ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان/ رشد 500 درصدی گردشگر خارجی در اصفهان

امجدی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی اصفهان با اشاره به طرح توسعه این فرودگاه اظهار داشت: در حالی که فرودگاه بین المللی اصفهان پس از فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مشهد سومین فرودگاه بین المللی کشور است اما با محدودیت ظرفیت در ترمینال خارجی خود مواجه است.

وی افزود: از این رو طرح توسعه ترمینال خارجی کلید خورد که در این طرح ترمینال شش هزار مترمربعی خارجی فرودگاه اصفهان به ۱۵ هزار مترمربع افزایش می‌یابد.

مدیرکل فرودگاه بین المللی اصفهان ادامه داد: قرار بر این است که این پروژه در طول ۱۵ ماه با قرارداد ۲۴ میلیارد تومانی به اجرا برسد.

امجدی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت ترمینال خارجی این فرودگاه ۵۰۰ هزار نفر است ، گفت: با ساخت این پروژه و افزایش ظرفیت آن به ۱۵ هزار مترمربع به دو و نیم برابر می‌رسد.

وی ادامه داد: به طور قطع با افزایش وسعت ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان میزان جذب گردشگر این استان ارتقا می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش جذب گردشگران خارجی در طول پنج سال گذشته اظهار داشت: در حالی که در سال ۹۱ تعداد گردشگران خارجی استان اصفهان ۶۵ هزار نفر بوده این رقم در سال ۹۵ به ۳۵۱ هزار نفر رسیده است یعنی در طول این مدت ورود گردشگر خارجی به اصفهان رشد ۵۰۰ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات فرودگاه اصفهان جایگاه سی آی پی بود که در طرح توسعه سی ای پی  فرودگاه اصفهان هم ساخته می‌شود.

امجدی با بیان اینکه در حال حاضر پنج ایرلاین خارجی در فرودگاه بین‌المللی اصفهان نشست و برخاست دارند ادامه داد: با افزایش وسعت ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان پیش بینی می‌شود تعداد ایرلاین‌های خارجی بیشتری جذب این فرودگاه شوند.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی