اولین خودروی سایپا سیتروئن رونمایی شد

شب گذشته از خودروی مشترک سایپا سیتروئن رونمایی شد.

در این مراسم فریبرز شهباز مدیرعامل این مجموعه با بیان اینکه مذاکرات ما با سیتروئن فرانسه از شهریور سال ۹۵ شروع شد، گفت: توانستیم سرانجام در اردیبهشت ۹۶ شرکت مشترک سایپا سیتروئن با سهم مساوی هر دو شرکت تاسیس کنیم. هم زمان نیز سیتروئن کار انتقال پول و سرمایه‌گذرای را به ایران انجام داد و هم اکنون در سایپای کاشان کار نصب ماشین‌آلات و تجهیز و آموزش پرسنل در حال انجام است و انتظار داریم در اردیبهشت سال ۹۷ اولین محصول مشترک که citre باشد به تولید انبوه برسیم.

وی ادامه داد: سیتروئن ظرف دو سال در این شرکت ۳۰۰ میلیون یورو در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری خواهد کرد و تعداد افراد حاضر به کار در این مجموعه به ۴ هزار نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: در ابتدا ۲۰ درصد قطعات این خودرو تولید داخل خواهد بود و سپس ظرف دو سال به ۷۰ درصد خواهد رسید. حداکثر ظرفیت تولید در سه شیفت ۲۰۰ هزار دستگاه خواهد بود.

شهباز تصریح کرد: اکنون ۲۰ نفر از مهندسین شرکت سیتروئن مقیم  کاشان هستند و در حال آموزش و تجهیز خط تولید هستند.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که ۳۰ درصد محصولات تولیدی خود را صادر کنیم.

در ادامه این برنامه، یان مارتین قائم مقام شرکت سایپا سیتروئن گفت: موتور این خودرو در حال حاضر فقط در اسلواکی تولید می‌شود و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا است و کاشان دومین مرکز تولید این موتور است. ما ایران را به سبب سابقه ۵۰ ساله‌ای که باهم داریم برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردیم. ما از تولید ژیان تا زانتیا خاطرات خوبی داریم و امیدواریم علاوه بر بازار ایران بتوانیم بازار منطقه را نیز تامین کنیم.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی