ایران پول خود را از هند می خواهد

ایران پول خود را از هند می خواهد

ایران و هند«جمهوری اسلامی از خریداران نفت صادراتی خود در هند درخواست کرده است مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از بدهی خود را در چارچوب توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ به جمهوری اسلامی بپردازند.»

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، ایران خواستار دریافت بخشی از مطالبات مسدود شده خود از هند شد.

به گزارش منابع هندی، جمهوری اسلامی از خریداران نفت صادراتی خود در هند درخواست کرده است مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از بدهی خود را در چارچوب توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ به جمهوری اسلامی بپردازند.

پیشتر گزارش شده بود که ژاپن و کره جنوبی، که در کنار چین و هند از واردکنندگان عمده نفت خام ایران در آسیا هستند، با پرداخت مقادیری از بدهی‌های نفتی خود به جمهوری اسلامی در چارچوب توافق هسته ای ژنو موافقت کرده اند.

براساس توافقی که بین ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ به دست آمده، ایران می تواند در برابر توقف بعضی از فعالیت های هسته ای، طی شش ماه آینده، به حدود چهار میلیارد و دویست میلیون دلار از عواید صادراتی مسدود شده خود در کشورهای دیگر دسترسی پیدا کند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی در مورد درخواست ایران از هند، به نقل از منابع هندی نوشته است که شرکت های تصیفه نفت در هند حدود سه میلیارد دلار بابت واردات نفت خام از ایران به این کشور بدهکار هستند و بقیه بدهی آنها به صورت روپیه هندی در بانک های آن کشور نگهداری می شود.

به گزارش رویترز، مقامات جمهوری اسلامی از بدهکاران هندی خود خواسته اند تا مبلغ مورد نظر را به حساب دولت ایران در بانک های آلمان یا سوئیس واریز کنند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی