تحلیل قیمت طلای جهانی/۱۹ اسفند

تحلیل قیمت طلای جهانی/19 اسفند

طلا
به دنبال انتشار گزارش اخیر وزارت کار آمریکا در خصوص بهبود وضعیت بازار اشتغال و کاهش نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی این کشور قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه با کاهش روبرو شده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی چین نیز تاثیر زیادی بر افت تقاضای طلا در بازار این کشور داشته است. چین دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین بازار طلای دنیا به شمار می رود و تحولات این کشور تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا دارد.

بر اساس این گزارش کاهش قیمت طلا در شرایطی است که ادامه بحران اوکراین می تواند موجب افزایش مجدد قیمت این فلز زرد در بازارهای جهانی شود.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی انتشار گزارش وزارت کار آمریکا تاثیر زیادی بر افت مجدد قیمت طلا داشته است. کاهش صادرات چین و نگرانی ها نسبت به افت رشد اقتصادی این کشور نیز تاثیر زیادی بر کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۸ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۳۳ دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه و پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا نیز با افت یک درصدی روبرو شده بود.

صادرات چین در ماه فوریه به طور غیر منتظره ای کاهش یافت و اقتصاد آمریکا نیز در این مدت بیش از ۱۷۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

افزایش قیمت طلا در هفته های اخیر نیز تاثیر زیادی بر افت تقاضای فیزیکی در بازار چین داشته است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی