آخرین پیش‌بینی‌ها درباره بازار جهانی طلا

آخرین پیش‌بینی‌ها درباره بازار جهانی طلا

طلا    کارشناسان در نظرسنجی این هفته سایت کیتکو در مورد پیش‌بینی روند بهای طلا در هفته آینده تقریبا به دو دسته مساوی تقسیم شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه جهان اقتصاد در نظرسنجی این هفته سایت کیتکو از ۳۳ کارشناس این سایت ۲۱ نفر در این نظرسنجی شرکت نموده‌اند که در این میان ۱۰ نفر به افزایش، ۹ نفر به کاهش و ۲ نفر دیگر به عدم تغییر بهای طلا در هفته جاری رای داده‌اند.

این کارشناسان شامل معامله گران شمش طلا ،سرمایه گذاران بانکها ،بازرگانان بورس فیوچرز ، مدیران پولی و تحلیلگران نمودار تکنیکال هستند.

براین اساس، کارشناسانی که به افزایش بهای طلا در هفته جاری معتقد هستند بیان کرده‌اند ادامه اجرای سیاستهای انبساطی پولی بیشتر از سوی بانکهای مرکزی جهان، موجب افزایش قیمت طلا در هفته جاری خواهد شد.

این گزارش می افزاید، “آدریان دی” مدیر موسسه سرمایه گذاری اظهارداشت:بازار طلا در انتظار اقدام بانک مرکزی اروپا برای خرید اوراق قرضه دولت می‌باشد اما تاکنون این بانک در این زمینه وعده داده است و هیچ اقدامی نکرده است.

بر پایه این گزارش، کارشناسانی که به کاهش قیمت طلا در هفته جاری اعتقاد دارند پیش‌بینی کرده‌اند اونس جهانی طلا در هفته جاری از سطح ۱۸۰۰ دلار فراتر نخواهد رفت.

“فرانک لش” کارگزار و معامله گر بازار آتی تصریح کرد: از آنجایی که قیمتها درحال تثبیت هستند و با توجه به نمودار فنی طلا که روند کاهشی را در هفته جاری نشان می دهد قیمت جهانی طلا ثابت خواهد ماند.

کارشناسانی که به کاهش بهای طلا در هفته رای داده‌اند پیش‌بینی کرده‌اند بهای طلا در هفته جاری بین ۱۷۶۰ تا زیر ۱۸۰۰ دلار ثابت باقی خواهد ماند.

از سوی دیگر بانک فرانسوی بی.ان.پی اعلام کرده است روند بهای طلا در آینده با ادامه اتخاذ سیاست انبساطی پولی بیشتر از سوی بانکهای مرکزی جهان صعودی خواهد بود.

به گزارش کیتکو، بانک فرانسوی بی ان پی پاریباس پیش بینی کرده‌ است بهای طلا در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ میلادی به ۱۹۰۰ دلار خواهد رسید.

براساس این گزارش، این بانک اعلام کرد است میانگین بهای طلا درسه ماهه چهارم سال جاری به ۱۷۹۵ دلار و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ میلادی به ۱۸۶۵ دلار و در سه ماهه دوم همین سال به ۱۹۰۰ دلار خواهد رسید.

براین اساس،کارشناسان بانک فرانسوی اعلام کرده‌اند بهای طلا با ادامه اتخاذ سیاست های پولی بیشتر از سوی بانکهای مرکزی جهان با افزایش مواجه خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، بهای طلا از اواسط ماه آگوست به علت امید سرمایه گذاران به اجرای دور جدید طرح محرکه اقتصادی توسط بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت.

به گزارش طلا، کارشناس اقتصادی این بانک اظهار داشت:ادامه خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا موجب افزایش بهای طلا در آینده خواهد شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی