تحلیل قیمت طلا و سکه/۲۶ فروردین

سکه طلاقم فردا:نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر گفت: افزایش قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی متاثر از افزایش قیمت دلار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مسعود عطاریان درباره تشریح دلایل افزایش قیمت طلا طی هفته جاری گفت:‌ علت گران شدن طلا افزایش نرخ دلار است.

وی ادامه داد: قیمت دلار در سال جدید نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته و همین موضوع بر افزایش قیمت طلا در بازارهای داخلی تاثیر گذاشته است.

عطاریان با اشاره به این‌که عدم تثبیت فعالیت‌ها در دو ماهه اول سال نیز بر افزایش قیمت طلا تاثیر گذاشته است گفت: بخش کمی از این افزایش قیمت‌ها نیز حباب است.

نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر با تاکید بر این‌که روند افزایشی قیمت اونس جهانی در سال جدید شمسی نسبت به سال گذشته بیشتر است، خاطرنشان کرد: نباید نگاه کرد که امروز قیمت اونس ۱۱ دلار کاهش یافته است بلکه در چند وقت اخیر قیمت اونس روند افزایشی داشته و همین موضوع بر افزایش قیمت‌ها تاثیرگذار است.

وی با بیان این‌که دلیل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی افزایش قیمت دلار است، بیان کرد: اصل موضوع متاثر از دلار است. علت افزایش قیمت دلار نیز به سادگی قابل بیان نیست.

عطاریان در پایان با تاکید بر این‌که قیمت دلار امروز درمرز ۳۱۳۰ تومان قرار گرفته است، گفت: ممکن است یکی از دلایل افزایش قیمت دلار همسان نبودن عرضه و تقاضا با توجه به تعطیلات ایام نوروز بوده باشد.

روند افزایشی قیمت انواع طلا، سکه و ارز که از ابتدای هفته جاری آغاز شده همچنان ادامه دارد. امروز سه شنبه علیرغم کاهش قیمت اونس جهانی قیمت سکه تمام نسبت به روز گذشته بدون تغییر مانده و بهای ربع سکه، نیم سکه و سکه یک گرمی افزایش یافته است.

امروز قیمت اونس جهانی نسبت به روز قبل در حدود ۱۱ دلار کاهش داشته و همین کاهش باعث شده هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۲۳۰ تومان کاهش ۱۰۰ هزار و ۱۹۰ تومان معامله شود.

همچنین قیمت سکه تمام نسبت به روز قبل تغییری نداشته و همچنان ۹۸۱ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت نیم سکه نیز امروز بیشترین افزایش را به خود اختصاص داده و با ۸۰۰۰ تومان افزایش نسبت به روز قبل ۵۲۸ هزار تومان معامله می‌شود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی