ثروتمندترین بازیگران سال ۲۰۱۴ را بشناسید!

ثروتمندترین بازیگران سال 2014 را بشناسید!

دلاردر اواخر قرن نوزدهم بود که سینما و بازیگری آنقدر ارزش یافت که برای خودش تبدیل به صنعتی بزرگ شد و بازیگران توانستند اوج بگیرند و برای خودشان ثروتی جمع کنند. نه تنها در هالیوود بلکه در بالیوود نیز بازیگران هر روز بیشتر از روز قبل پول پارو می کنند.

در گذشته بازیگری در جامعه جایگاه خاصی نداشت و در عصر شکسپیر فقط چند بازیگر وجود داشت. در اواخر قرن نوزدهم بود که سینما و بازیگری آنقدر ارزش یافت که برای خودش تبدیل به صنعتی بزرگ شد و بازیگران توانستند اوج بگیرند و برای خودشان ثروتی جمع کنند. نه تنها در هالیوود بلکه در بالیوود نیز بازیگران هر روز بیشتر از روز قبل پول پارو می کنند و سلاطین کمدی، اکشن و بازیگران محبوب برنده اسکار در میان ثروتمندترین های دنیا قرار دارند و اکثر آنها حتی قدرت خرید جت شخصی را دارند. متأسفانه بازیگران زن در این لیست جایی ندارند، حتی مریل استریپ که دست کم ۱۸ بار نامزد جایزه اسکار شده، دستمزدهایی پائین تری می گیرد. ظاهراً تبعیض جنسی در هالیوود غوغا می کند. در هر صورت این بازیگران را دوست داشته باشید یا اصلاً اسمشان را هم نشنیده باشید، اینها پولدارترین بازیگران دنیا در سال ۲۰۱۴ هستند.

۱۰٫ آدام سندلر: ۳۰۰ میلیون دلار

سندلر پس از فروش بالای ۱ میلیارد دلاری دو فیلم The Wedding Singer و The Water Boy در سال ۱۹۹۸، کمپانی فیلم سازی Happy Madison را تأسیس کرد که بسیار پرسود شد. از دیدگاه انتقادی باید گفت که این کمپانی موفقیت چندانی نداشت و فقط دو تا از بیش از ۳۰ فیلم آن در Rotten Tomatoes درجه قابل قبولی بدست آوردند که در این دو فیلم هم خود سندلر بازی کرده بود. با توجه به اینکه فیلم Grown Ups 2 با بودجه ۸۰ میلیون دلاری اش، ۲۵۰ میلیون دلار فروش کرد، این بار احتمالاً منتقدین به سندلر سخت نمی گیرند.

۹٫ بیل کازبی: ۳۵۰ میلیون دلار

این پیش کسوت ۷۶ ساله هالیوود یکی از طولانی ترین حرفه های بازیگری را در طول تاریخ دارد. از شوی The Bill Cosby Show (شوی شماره یک آمریکا به مدت ۵ سال متوالی) گرفته تا Fat Albert، و ۷ آلبوم کمدی برنده جایزه گرمی، تأثیر بیل کازبی روی “تجارت خنده” را نمی توان نادیده گرفت. با وجود ثروت ۳۵۰ میلیون دلاری، بیل برای کمپین های تبلیغاتی برندهایی همچون سیگارهای White Owl، Coca-Cola، Texas Instruments، Kodak، the 1990 US Census و همچنین پودینگ Jell-O بطور مداوم چهره تبلیغاتی اصلی بوده است.

۸٫ تام هنکس: ۳۵۰ میلیون دلار

در کنار تام هنکس بازی کردن به نوعی سخت است، زیرا به احتمال زیاد او قبل از شما همه نگاه ها را به سمت خود جذب می کند. فیلم های شاخصی همچون “بیخواب در سیاتل”، “فارست گامپ”، “آپولو ۱۳″، “نجات سرباز رایان”، “منو بگیر اگه می تونی”، “مسیر سبز”، “دورافتاده”، “داستان اسباب بازی” و “کاپیتان فیلیپس” برای این بازیگر که دو بار برنده اسکار شده است، ۴٫۲ میلیارد دلار فقط در آمریکا و بیش از دو برابر این مبلغ در سراسر دنیا آورده است. او یکی از پرسودترین بازیگران تاریخ سینما است و هنوز هم یکی از صمیمی ترین و مهربان ترین شخصیت های هالیوودی است.

۷٫ جانی دپ: ۳۵۰ میلیون دلار

جانی دپ همیشه به عنوان نماد جذابیت شناخته شده است، ولی در عین حال یکی از شخصیت های اسرارآمیز و در عین حال بازیگری الگو برای نسل خودش بوده است. بازی او به عنوان یک ژورنالیست معتاد، یک دزد دریایی مست و ویلی وونکا در میان نقش های دیگرش برای او در گیشه بیش از ۷٫۶ میلیارد دلار در سراسر دنیا به همراه آورده و رکورد جهانی گینس ۲۰۱۲ را به عنوان بالاترین دستمزد بازیگری شکسته است.

۶٫ کلینت ایستوود: ۳۷۵ میلیون دلار

سلطان فیلم های وسترن، ایستوود، از دهه پنجاه تابحال بازی می کند و دارایی خالص او از بازیگری ۳۷۵ میلیون دلار است. محبوبیت او بخاطر مدل چشم ها و نگاهش باشد، یا صدای خش دارش )که از این لحاظ کریستین بیل در نقش بتمن را خجالت زده می کند)، یا قیافه و تیپش، ایستوود به عنوان افسانه زنده و نهمین بازیگر ثروتمند زنده هالیوود، در هالیوود پرستیده می شود. او در آخرین بازی اش که در فیلم Gran Torino در سال ۲۰۰۸ بود، به عنوان یک بازیگر کهنه کار بهتر از بازیگران جوان و مغرور هالیوود، درخشید و رکورد خودش را با فروش ۲۷۰ میلیون دلاری شکست.

۵٫ جک نیکولسون: ۴۰۰ میلیون دلار

هیچ بازیگری نمی تواند میراثی همچون میراث جک نیکولسون از شخصیت های روانی و جامعه ستیز داشته باشد. او عملاً توانسته فرمولی برای خودش برای قاطی کردن شوخی با انزواطلبی بیابد و آن را تبدیل به دیوانگی کند. او ۱۲ بار نامزد جایزه اسکار شده و ۳ بار این جایزه را برده است.

۴٫ تایلر پری: ۴۰۰ میلیون دلار

تایلر پری، بازیگر-کارگردان-فیلمنامه نویس-تهیه کننده-نویسنده-ترانه سرایی است که از سال ۱۹۹۲ در صنعت سرگرمی مشغول به کار شده است و فوربس زمانی بالاترین دستمزد در صنعت سرگرمی را به او نسبت داده بود. فقط در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ پری ۱۳۰ میلیون دلار بدست آورد و از زمانی که او شراکت انحصاری با اوپرا وینفری امضا کرده، شکی وجود ندارد که پروژه های او بسیار پرسود خواهند بود. برای کسی که از دبیرستان اخراج شده اصلاً بد نیست!

۳٫ تام کروز: ۵۰۰ میلیون دلار

نام تام کروز بلافاصله ما را یاد فیلم های اکشن، انفجارها، تعقیب و گریزها در اتوبان، هلی کوپترها و … می اندازد، چیزهایی که در بیش از ۲۰ فیلم سینمایی برای کروز بیش از ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است. تام کروز برای فیلم های هالیوودی یکی از مطمئن ترین انتخاب ها است زیرا فیلم هایش صد در صد سودآور هستند.

۲٫ شاهرخ خان: ۶۰۰ میلیون دلار

حتماً از خودتان می پرسید این بازیگر خوش چهره بالیوودی کیست که بیشتر از تام کروز ثروت دارد؟ شاهرخ خان تام کروز هندوستان است که طرفدارانش او را “سلطان خان” صدا می زنند. او در بیش از ۵۰ فیلم هندی پرفروش از ژانرهای رمانس گرفته تا اکشن و کمدی بازی کرده و پادشاه بالیوود لقب گرفته است و این را باید در نظر داشته باشید که بالیوود فقط در هندوستان وسعت ندارد، بلکه در تمام دنیا این نوع فیلم ها فروش دارند. تنها چیزی که ثروت شاهرخ خان را از بقیه بازیگران ثروتمند دنیا متمایز می کند، تعداد طرفداران اوست که به میلیاردها طرفدار می رسد و همچنین کارهای انسان دوستانه و خیریه اوست که باعث شده Newsweek او را جزو ۵۰ فرد قدرتمند در سراسر دنیا قرار دهد.

۱٫ جری ساینفلد: ۸۰۰ میلیون دلار

جری ساینفلد اصولاً موفق ترین شخصیت پروژه های تلویزیونی در تاریخ است. این بازیگر دستمزد ۵ میلیون دلاری برای هر اپیزود ۲۲ دقیقه ای فصل دهم “جری ساینفلد” را رد کرد و زمانی بود که سالیانه ۲۶۷ میلیون دلار درآمد داشت، یعنی دو سوم کل ثروتی که کلینت ایستوود و جک نیکولسون تا این لحظه از زندگی شان بدست آورده اند. البته باید گفت که تخصص های این بازیگران با هم فرق می کند، ولی اگر ساینفلد چیزی غیر از کمدی بلد باشد، آن هم پول است. کمدی های استندآپ، قراردادهای فروش برنامه به کانال های دیگر و حضور در کمپین های تبلیغاتی، ثروت او را تا ده ها میلیون دلار افزایش داده اند. ولی ۸۰۰ میلیون دلار در ذهن نمی گنجد!!! آیا تکرار شوهای ساینفلد را هم تماشا نکرده اید؟!

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی