قرمز شدن شاخص یورو در میهن نرخ!

قرمز شدن شاخص یورو در میهن نرخ!

یورودر حالی که بازار ارز همچنان نگران سلامت اقتصاد اروپاست ارزش پول واحد اروپا، یورو در مقابل دلار آمریکا امروز چهارشنبه اندکی کاهش یافت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، با توجه به این که آلمان نقطه قوت رشد اقتصادی ناحیه یورو به حساب می آید کاهش شدید شاخص اعتماد سرمایه گذاران در آلمان بر وضعیت یورو در بازارهای معاملات ارز تاثیر منفی گذاشته است.
بر همین اساس هر یک یورو حدود ساعت شش بامداد امروز چهارشنبه به وقت گرینوویچ در مقابل
۱،۳۳۶۳ دلار فروخته شد در حالی که دیروز سه شنبه ساعت ۲۱ به وقت گرینوویچ هر یورو در مقابل
۱،۳۳۶۸ دلار آمریکا معامله شد.
ارزش برابری یورو در مقابل دلار آمریکا دیروز سه شنبه ساعت ۱۴ به وقت گرینوویچ تا ۱،۳۳۳۶ دلار نیز سقوط کرد که با پایین ترین سطح یورو در نه ماه اخیر فاصله زیادی نداشت.
چهارشنبه هفته پیش ارزش یورو به پایین ترین سطح در نه ماه گذشته رسید و هر یک یورو در مقابل ۱،۳۳۳۴ دلار آمریکا معامله شد.
ارزش برابری یورو در مقابل ین ژاپن تقریباً تثبیت شده است و هر یورو در مقابل ۱۰۲،۲۹ ین فروخته شد در حالی که دیروز هر یک یورو در مقابل ۱۰۲،۲۹ ین معامله شد.
یورو به ویژه با توجه به انتشار گزارش های متعدد اقتصادی مبنی بر بروز نشانه های ضعف در آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا دچار ضعف شده است.
بازارها به علاوه نسبت به شاخص اعتماد محافل مالی در آلمان در ماه اوت حساس بوده و به آن واکنش نشان داده اند.
میزان اعتماد سرمایه گذاران به آلمان نسبت به ماه ژوئیه ۱۸٫۵ واحد کاهش یافته و به ۸،۶ واحد رسیده است.
تحلیلگران مسائل و تنش های ژئوپلیتیک را عامل اصلی کاهش شاخص اعتماد در آلمان می دانند و از بحران اوکراین و روسیه و بحران خاورمیانه که برای نخستین اقتصاد برتر اروپا مشکل ساز شده است سخن می رانند.
مجازات های بین المللی بر ضد روسیه به ویژه با توجه به این که روسیه شریک مهمی برای آلمان به شمار می آید سبب نگرانی برلین شده است.
بازارها همچنین در انتظار آمارهای مربوط به تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، نخستین برآوردهای مربوط به تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو در این مدت همچنین آمارهای مربوط به تورم در این ناحیه در ماه ژوئیه هستند که قرار است همگی فردا منتشر شوند.
اداره فدرال آمار آلمان امروز چهارشنبه تاکید کرد: در آلمان میزان تورم در ماه ژوئیه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته هشت دهم درصد برآورد شد که پایین ترین سطح در بیش از چهار سال اخیر است.
به اعتقاد تحلیلگران، دلار‌ آمریکا برنده این هفته بازار ارز بود و از ضعف مداوم اقتصاد اروپا و مجموعه نشانه ها دال بر ادامه تقویت اقتصاد آمریکا سود جست.
سرمایه گذاران طی امروز و دو روز آینده به علاوه در انتظار انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا از جمله در زمینه خرده فروشی، اشتغال و اعتماد مصرف کنندگان هستند.
تحلیلگران به علاوه به اوضاع اوکراین دقیقند ضمن این که به رغم هشدار کشورهای غربی کاروان کامیون های کمک های بشردوستانه روسی بامداد امروز چهارشنبه به اوکراین نزدیک می شود.
بعد از چهار ماه درگیری مسلحانه با شورشیان نزدیک به روسیه بانک مرکزی اوکراین اجازه داد پول واحد این کشور به پایین ترین سطح تاریخی خود سقوط کند در حالی که این کشور با بدترین بحران اقتصادی نیز مواجه است.
هر یک یورو در ساعت شش بامداد امروز چهارشنبه به وقت گرینوویچ در مقابل ۷۹٫۵۱ پنس انگلیس معامله شد.
هر پوند انگلیس به علاوه اندکی در مقابل دلار کاهش یافت و هر یک پوند در برابر ۱٫۶۸۰۶ دلار معامله شد. دیروز ارزش پوند به پایین ترین سطح خود در برابر دلار در دو ماه اخیر تنزل یافت.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی