عوامل موثر بر قیمت طلادر این هفته

طلا تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مهمترین عامل تاثیرگذار بر روند تحولات قیمت طلا در روزهای آینده انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و منطقه یورو خواهد بود.

به گزارش کیتکو نیوز، افزایش چشمگیر ارزش دلار طی هفته گذشته تاثیر زیادی بر افت نسبی قیمت طلا داشته است. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افت ۲ درصدی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش برخی کارشناسان بر این باورند که ارزش دلار در روزهای آینده با افت نسبی همراه خواهد شد. اگر ارزش دلار با کاهش روبرو شود این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

در نظرسنجی اخیر کیتکو نیوز نیز اکثر کارشناسان اقتصادی به کاهش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و نگرانی ها نسبت به افزایش نرخ بهره تا حد زیادی نگرانی ها نسبت به اوضاع سیاسی جهان به خصوص اوضاع اوکراین و نوار غزه را خنثی کرده است.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی سکیوریتی تاکید کرد: اوضاع اقتصادی آمریکا بهبود یافته و فدرال رزرو باید در سیاست های انبساطی پولی تجدید نظر کند. به نظر من آمارهای اقتصادی آمریکا در روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

جورج گرو تحلیلگر ارشد موسسه مالی آر بی سی نیز تاکید کرد: بازار جهانی طلا نسبت به تحولات سیاسی بین المللی بی توجهی کرده و به نظر می رسد بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا تا حد زیادی موجب کاهش قیمت طلا شده است. افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

طی روزهای آینده قرار است گزارش مربوط به وضعیت بخش مسکن آمریکا، وضعیت فروش کالاهای بادوام و آمارهای مربوط به رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماه دوم امسال منتشر شود.

در صورت بهبود آمارهای اقتصادی آمریکا ارزش دلار بار دیگر افزایش خواهد یافت و این خبر بدی برای طلا خواهد بود. آمارهای اقتصادی مهم منطقه یورو نیز طی روزهای آینده منتشر می شود و این مساله نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش یورو و تقاضای طلا داشته باشد.

اگر آمارهای اقتصادی نشانگر تضعیف اوضاع اقتصادی منطقه یورو باشد این مساله موجب افزایش ارزش دلار در برابر یورو خواهد شد و در نهایت به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند در صورت بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا قیمت طلا بار دیگر به سطح ۱۲۰۰ دلاری باز خواهد گشت.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی