چند میلیون نفر در ایران بیکار هستند؟

طبق اعلام مرکز آمار، تعداد بیکاران مطلق ۲٫۵ میلیون نفر و نرخ بیکاری ۱۰٫۷ درصد است. وزیر کار می گوید تعداد بیکاران به ۶ میلیون نفر رسیده و این میزان تا سال ۱۴۰۰ به ۱۰ میلیون نفر می رسد.

بررسی جدیدترین تغییرات نرخ بیکاری در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد که بیکاری همچنان به عنوان یک مشکل اساسی در مناطقی از اروپا وجود دارد. نرخ بیکاری در یونان در حال حاضر، ۲۷٫۳ درصد و در اسپانیا نیز ۲۴٫۵ درصد است.

در عین حال، وضعیت بازار کار در برخی از مناطق جهان به ویژه در آسیای جنوب شرقی و در کشورهایی مانند ژاپن با ۳٫۷ درصد، سنگاپور ۲ درصد، کره جنوبی ۳٫۵ درصد، تایوان ۴ درصد و تایلند نیز ۱٫۲ درصد است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر،  طبق آخرین اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در کشورمان در پایان بهار امسال به ۱۰٫۷ درصد رسید و تعداد بیکاران مطلق نیز ۲ میلیون و ۵۳۰ هزارنفر بود. با این وجود، برخی مقامات دولت تدبیر و امید مانند علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد بیکاران فعلی کشور را ۶ میلیون نفر می دانند.

مطالب پیشنهادی :

  • ایمان wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۵, ۱۴:۵۸

    الان اخبار به دروغ گفت درصد بیکاری در ایران ۱۱درصده نکنه شاگرد مغازه که باحقوق واقعا ناچیز و اونای که بیمه نیستن جزء آمار اومدن میزان حقوقم که هرکسی همچین بچه ی تو فامیل داره بپرسید اصلا حقوق بازنشسته ها رو با این شاگردای که جزء امار اومدن براورد کنید بعد از درصد بیکاری بگید وقتی مثل ما بشید میفهمید شما لطفا حساب نکنید اصلا از این حسابا زیاد کردید تازه میگه تا ۱۴۰۰تا ۱۰میلیون میرسه بیشتر هم میشه خخخ

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی