افزایش بهای طلای سیاه!

نفت [320x200]در پی اعلام خبر حملات هوایی آمریکا بر ضد داعش در سوریه و همچنین انتشار اطلاعات مربوط به اقتصاد چین که امیدوارکننده‌تر از پیش بینی‌های کارشناسان بود، بهای نفت خام روز سه شنبه در بازار آسیا افزایش یافت.
هر بشکه نفت خام شیرین سبک برای تحویل در ماه نوامبر روز سه شنبه در بازار سنگاپور با سی و یک سنت افزایش، نود و یک دلار و هجده سنت داد و ستد شد در حالی که قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر با سی و سه درصد افزایش به نود و هفت دلار و سی سنت رسید.

طبق آمار و ارقام موقت که مسئولان اقتصادی چین منتشر کرده اند، میزان تولید کارخانجات این کشور در ماه سپتامبر افزایش یافته است این در حالی است که کارشناسان اقتصادی کاهش فعالیت های بخش تولید در چین را در این دوره زمانی پیش بینی کرده بودند.

به گفته دسموند چوآ، تحلیلگر امور بازار در موسسه سی ام سی مارکتس مستقر در سنگاپور می گوید آمار و اطلاعات اقتصادی مربوط به چین باعث افزایش خوشبینی سرمایه گذاران و فعالان بازار شده است.

این کارشناس معتقد است بهای نفت خام در بازارهای بین المللی تحت تاثیر انتشار خبر آغاز حملات هوایی آمریکا بر ضد مواضع داعش در خاک سوریه که از تولیدکنندگان نفت به شمار می رود، افزایش یافته است.

روز دوشنبه هر بشکه نفت خام برای تحویل در ماه اکتبر در بازار نیویورک ، با کاهش هشتاد و نه سنتی، نود و یک دلار و پنجاه و دو سنت معامله شده بود.

در معاملات روز گذشته بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر، با یک دلار و چهل و دو سنت کاهش نسبت به روز جمعه، نود و شش دلار و نود و هفت سنت داد و ستد شده بود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی