صادرات آمریکا به ایران ۲.۵ برابر شد

صادرات آمریکا به ایران ۲.۵ برابر شد

صادرات2 وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد صادرات این کشور به ایران در نوامبر ۲۰۱۳ با افزایش حدود ۲.۵ برابری نسبت به ماه قبل از آن به ۴۵.۷ میلیون دلار رسید.

به گزارش تسنیم، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود کل مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۱۱ ماهه ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۳ را ۲۹۵٫۷ میلیون دلار اعلام کرد.

مبادلات تجاری دو کشور در این مدت با رشد ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ مواجه شده است. مبادلات دو کشور در ۱۱ ماهه ژانویه تا نوامبر سال گذشته میلادی ۲۴۲٫۸ میلیون دلار اعلام شده بود.

مبادلات دو کشور در ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۲ نیز که نخستین سال اجرای تحریم های سختگیرانه علیه ایران بود حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و به ۲۵۳ میلیون دلار رسید.

بر اساس این گزارش، صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۲ درصد افزایش داشته و به ۲۹۳٫۵ میلیون دلار رسیده است. صادرات آمریکا به ایران در مدت مشابه سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۲۴۰٫۷ میلیون دلار اعلام شده بود.

واردات آمریکا از ایران در ۱۱ ماهه ژانویه تا نوامبر۲۰۱۳ نیز به ۲٫۲ میلیون دلار رسیده است. واردات آمریکا از ایران در مدت مشابه سال قبل از آن ۲٫۱ میلیون دلار بوده است.

وزارت بازرگانی آمریکا همچنین از افزایش قابل توجه صادرات این کشور به ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۳ خبر داده است. صادرات آمریکا به ایران در این ماه با رشد حدود ۲٫۵ برابری نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده و به ۴۵٫۷ میلیون دلار رسیده است. صادرات آمریکا به ایران در اکتبر ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۷ میلیون دلار بوده است.

میزان واردات آمریکا از ایران در ماه نوامبر همچون ماه قبل از آن صفر بوده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی