رکورد ۱۱ ساله یورو شکست!

یوروارزش یورو پس از اعلام بانک مرکزی اروپا مبنی بر تزریق بیش از یک تریلیون (۱۰۰۰ میلیارد) یورو به اقتصاد گره خورده این اتحادیه و دو روز قبل از انتخابات زودهنگام در یونان به پایین ترین سطح در برابر دلار از ۱۱ سال پیش تا کنون رسید.

قیمت یورو روز جمعه بیش از ۲ درصد در برابر دلار کاهش یافت تا بیشترین افت قیمت روزانه را در سه سال گذشته تجربه کند.

این کاهش قیمت یورو پس از آن رخ داد که بانک مرکزی اروپا اعلام کرد، اسناد مالی دولتی را از مارس تا سپتامبر ۲۰۱۶ برای احیای اقتصاد و جلوگیری از رکود اقتصادی خریداری خواهد کرد.

یورو ارز رایج اروپا در ابتدای معاملات روز جمعه با قیمت ۱٫۱۲۵۸ دلار مبادله شد و این کمترین میزان ارزش آن از سپتامبر ۲۰۰۳ تا کنون است و به نسبت روز پنجشنبه نیز کاهشی ۷ دهم درصدی را به خود دید.

اقدام بانک مرکزی اروپا با استقبال کارشناسان اقتصادی اروپا روبه رو شده و آن را نشانه ای بر بهبود وضعیت اقتصادی اتحادیه اروپایی در سال ۲۰۱۵ دانستند.

کریستین لاگارد مدیرکل صندوق بین المللی پول نیز برنامه خرید اسناد از سوی بانک مرکزی اروپا را گامی مهم در تقویت اقتصاد منطقه یورو دانست اما تصریح کرد که این گام کافی نیست و دولت های اروپایی باید اقدامات جدی تری را برای اصلاح ساختار اتحادیه اروپا انجام دهند؛ اصلاحاتی که بتواند رقابت را وارد روند رشد اقتصادی این اتحادیه کند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی