تحلیل قیمت طلا در هفته ی اخیر

طلادر حالی که سرمایه گذاران در آستانه سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا همچنان محتاط بودند، قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت و به افزایش ۷ جلسه متوالی خود پایان داد.
به رغم کاهش قیمت های روز جمعه، طلا به لطف ثبت طولانی ترین دوره افزایش قیمت از اوت ۲۰۱۲ تاکنون، هفته گذشته را با افزایش ۲۱ دلاری قیمت به پایان برد.
اوله هانسن، تلیلگر ساکسو بانک گفت: «یلن… متهم شده که بیش از حد موضعی انفعالی اتخاذ کرده است و شاید او بخواهد با اتخاذ موضعی کمتر انفعالی (در خصوص افزایش نرخ بهره)، به این اتهامات واکنش نشان دهد.»
بر اساس ین گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۶ دلار کاهش به ۱۱۹۹ دلار رسید. فلز زرد روز پنجشنبه در واکنش به تنش ها در خاورمیانه، ۲ درصد رشد داشت و به بالاترین رقم از دوم مارس تاکنون (۱۲۱۹ دلار و ۴۰ سنت) رسید.
عربستان و متحدانش این هفته حملاتی هوایی را به خاک یمن انجام دادند و با آشفته ساختن بازارهای مالی موجب تقویت طلا شدند. اما با فروکش کردن نگرانی ها در مورد هرگونه اختلال در صدور نفت خاورمیانه به دلیل جنگ در یمن، حتی قیمت نفت نیز روندی کاهشی به خود گرفت.
ژولیوس بائر، تحلیلگر موسسه تحقیقاتی نوربرت روکر، در این باره گفت: «عوامل ژئوپلتیک هرگز نتوانسته اند روندی را در بازار طلا ایجاد کنند، بلکه تنها تاثیری کوتاه مدت بر روند جاری می گذارند.»
پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا موضعی محتاطانه در قبال زمان افزایش نرخ بهره اتخاذ کرد، ارزش دلار نسبت به بالاترین رقم در طی چند سال اخیر افت کرد و قیمت طلا روندی افزایشی به خود گرفت.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی