پیشبینی کیتکو /آیا طلا گران می شود؟

طلا (17)تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

در نظرسنجی جداگانه کیتکو از خوانندگان نیز ۴۲۱ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۸۸ نفر معادل ۴۵ درصد پیش بینی کرده اند که قیمت طلا طی هفته آینده با افزایش روبرو خواهد شد. ۳۳ درصد معادل ۱۴۰ نفر نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و ۹۳ نفر یعنی ۲۲ درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت.

تحلیلگران اقتصادی و خوانندگان کیتکو نیوز بر این باورند که ارزش دلار طی روزهای آینده مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا خواهد بود. آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد که گمانه زنی سرمایه گذاران بین المللی در خصوص پایین بودن نرخ بهره آمریکا برای مدت زمانی طولانی تر به نفع قیمت طلا و به ضرر ارزش دلار خواهد بود.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس نیز اعلام کردند که انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا نشانگر وضعیت چندان روشنی نیست و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود. اگر وضعیت بحران بدهی یونان نیز موجب تشدید نگرانی ها نسبت به خروج این کشور از منطقه یورو شود، قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

برخی خوانندگان کیتکونیوز نیز به ادامه نااطمینانی نسبت به وضعیت اقتصادی جهان اشاره کرده اند که این مساله می تواند به نفع قیمت طلا در روزهای آینده باشد. گزارش سایت طلا می افزاید، بدهی های سنگین آمریکا نیز عامل مهم دیگری است که می تواند به ضرر ارزش دلار تمام شده و قیمت طلا را افزایش دهد.

برخی تحلیلگران معتقدند که بحران بدهی های آمریکا طی سال های آینده می تواند قیمت طلا را به ۵۰۰۰ دلار افزایش دهد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی