پیشبینی شاخص بورس تا اسفند ۹۴

بورسعباسعلی حقانی‌نسب، کارشناس بورس می‌گوید: «برآورد کارشناسان این است که تا پایان امسال شاخص کل بورس به بالای ۷۵ هزار واحد رشد پیدا خواهد کرد.»

یک کارشناس بازار سرمایه شب گذشته با حضور در برنامه اقتصادی پایش اظهار داشت: «در مورد اینکه بعد از توافق چه اتفاقی افتاد و دلار کاهش جزئی داشت و بعد دوباره افزایش پیدا کرد، مساله خیلی خاص و مشخص است. یک بخشی از بحث مشکلات بورس و سرمایه به توافق برنمی گردد و قبل از آن هم وجود داشت. از طرف دیگر مساله کمبود نقدینگی در تمام بازار مطرح است. توافق هسته‌ای بخش عظیمی از مشکلات بورس را حل نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عباسعلی‌حقانی‌نسب افزود: کشور ما براساس آمار بانک مرکزی حدود ۷۸۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در بازار دارد. اول باید وضعیت بازارهای مسکن، بورس، کشاورزی، سکه و ارز را از این حیث بررسی کرد و بعد اقدامات لازم را انجام داد.»

این کارشناس بورس تصریح کرد: «بالای ۶۰۰ هزار میلیارد تومان از این نقدینگی در بازار مسکن قفل شده است. علت اینکه بازار ما نتوانست بعد از توافق حرکت کند، دلیل اصلی‌اش به کمبود نقدینگی برمی‌گردد.»

حقانی‌نسب عنوان کرد: «هر ماه به طور متوسط از سایر بازارها بین دو تا سه هزار میلیارد تومان در قالب قسط، وام، رهن و غیره به بازار مسکن می‌رود. برای بازار سرمایه، ارز و کشاورزی این سه هزار میلیارد تومان پول خیلی زیادی است.»

وی بیان کرد: «به دلیل این‌که در بازار سرمایه افت خیلی زیادی داشتیم، اعتقاد ما بر این است که در آینده بازار ما رشد خواهد کرد. برآورد ما این است که تا پایان امسال شاخص به بالای ۷۵ هزار واحد رشد پیدا خواهد کرد.»

حقانی‌نسب خاطرنشان کرد: «بازار ما زمانی که حداکثر سه هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه ورود کند، چشم‌انداز مثبتی وجود خواهد داشت. نرخ فولاد شرایطی ایجاد کرد که هنوز بعد از چهار ماه این نرخ و معادله مالیاتی آن هنوز مشخص نشده است.»

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی