آیا شما موافق توافق هستید؟

آیا شما موافق توافق هستید؟

توافق هسته ایمحمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در اولین همایش ملی خدمات عمومی الزامی ICT در مناطق روستایی صحبت‌هایش را با رویکرد سیاسی آغاز کرد و اشاره‌ای به توافق ایران با بزرگترین کشورهای جهان تحت عنوان برجام داشت و اظهار کرد: در تاریخ سیاسی کشور این موضوع بی‌سابقه بوده که کشوری ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل دیده باشد و با ۶ قطعنامه که علیه آن صادر شده قطعنامه جدیدی صادر شود و تمامی محدودیت‌ها و قطعنامه‌های قبلی را لغو کند.

وی عنوان کرد: براساس نظرسنجی‌هایی که به عمل آمده ۸۸ درصد مردم به شدت موافق این توافقنامه هستند و از آن حمایت کردند و تنها ۴ درصد با آن مخالفند و باقی نیز رای ممتنع دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اولین کار من بعد از حضورم در وزارت ارتباطات تغییر ماموریت پست‌بانک بود، گفت: قرار نیست که رقابت با سایر بانک‌ها را داشته باشد زیرا اهداف آن در راستای خدمات‌رسانی به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته است تا از این طریق بتواند در روستاهای کشور ایجاد اشتغال کند.

واعظی با بیان اینکه باید جلوی مهاجرت از روستاها و همچنین از مناطق مرزی به کشور گرفته شود، ابراز کرد: امروز نزدیک به ۷۰ درصد جمعیت شهری و ۳۰ درصد روستایی است که در قیاس نسبت به معیار ۵۰ درصدی سالیان گذشته آمار خوبی نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اگر تنها می‌خواستیم یک ارتباط مخابراتی را به روستاها ببریم نیازی به سند راهبردی نداشتیم، گفت: در حال حاضر بالغ بر ۹۰ درصد روستاهای کشور ارتباط تلفنی دارند و این‌طور می‌توانم بگویم که کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را تلفن به منزل‌شان ارائه داده‌ایم و زیر ۲۰ خانوار نیز حداقل یک خط عمومی در روستا دارد.

وی افزود: توسعه اینترنت در روستاها باید باعث شود شاخص‌ها در آنجا افزایش یابد، و مباحثی همچون آموزش و سلامت الکترونیکی در روستاها به سرانجام برسد.

واعظی اظهار داشت: درصدد هستیم دیتاسنترهای سراسر کشور را در قالب شبکه‌ای ابری به یکدیگر متصل کنیم تا تمامی روستاها و شهرهای کشور دسترسی به اطلاعات را با سرعتی یکسان داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره‌ای به توسعه اینترنت در روستاها داشت و گفت: ۸ هزار روستا را سال گذشته به اینترنت متصل کردیم و برنامه داریم ۲۵ هزار روستای دیگر را امسال به این شبکه متصل کنیم که در این راستا کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال به اینترنت وصل می‌شوند.

وی در پایان اشاره‌ای به سرمایه‌گذاری‌های روستایی داشت و گفت: سال گذشته ۲۴۰ میلیارد تومان برای روستاها هزینه کردیم که این رقم امسال به ۳۳۴ میلیارد تومان می‌رسد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی