قیمت طلا ۱۱۶۸ دلار شد!

طلاقیمت طلا پس از ۳ جلسه کاهش، امروز اندکی افزایش یافت، اما به دلیل تقویت ارزش دلار و نگرانی ها از احتمالا افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری، در نزدیکی پایین ترین رقم خود در طی حدود ۲ هفته اخیر در نوسان بود.
افزایش شاخص ها در بازارهای جهانی نیز اشتها برای خرید طلا را پایین نگه داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۳ دلار افزایش به ۱۱۶۸ دلار رسید. قیمت فلز زرد در روز جمعه به ۱۱۵۸ دلار و ۷۷ سنت رسید که پایین ترین رقم از ۱۳ اکتبر تاکنون بود. قیمت طلا روز جمعه پس از اقدام چین در کاهش نرخ بهره برای ششمین بار در کمتر از یک سال اخیر، ابتدا یک درصد افزایش یافته بود.
سرمایه گذاران روز جمعه ابتدا اوضاع را اینگونه تحلیل کردند که فدرال رزرو مجبور خواهد شد به دلیل آشفتگی اقتصاد جهانی نرخ بهره را به تاخیر بیاندازد، اما با گسترش یافتن این تحلیل که اقدامات محرک اقتصادی چین  و آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری را افزایش می دهد موجب شد تا خرید طلا خیلی زود افت کند.
پس از کاهش نرخ بهره در چین، ارزش دلار آمریکا روز جمعه به بالاترین رقم ۲ ماه و نیم اخیر رسید، اما روز دوشنبه اندکی کاهش داشت.
افزایش ارزش دلار طلا را برای دارندگان سایر ارزها گرانتر می سازد.
ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون گفت: «ما همچنان طلا را در کوتاه مدت تا حدی منفی می بینیم، زیرا علاوه بر تقویت ارزش دلار، ترمیم اخیر شاخص های بورس عاملی کاهنده برای قیمت طلا خواهد بود.»
پس از اقدام چین در کاهش نرخ بهره، شاخص ها در بازارهای بورس جهانی با افزایش همراه بود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی